Windows 10, Windows 11 vagy Linux, a rendszerek közötti különbségek.
Szerző: Balk Laszlo

Bevezető

Windows 10

A Windows operációs rendszerek évek óta a PC-felhasználók mindennapjainak részét képezik, a Microsoft folyamatosan dolgozik azon, hogy a lehető legjobbat nyújtsa. A 2015-ben bemutatott rendszer nehezen lett népszerű, mert bár sok korábbi hibát javított, a Windows 7 annyira stabil és népszerű volt, hogy nehezen tudta azt felülmúlni. Hivatalosan 2025. október 14-ig adnak ki frissítéseket a Windows 10-hez, de ezután sem állnak le a javításokkal. Az ESU keretében vállalati felhasználóknak, még néhány évig díjfizetés ellenében rendelkezésre állnak a kritikus javítások. Tehát van még idő, de érdemes időben gondolkodni, főleg, ha régebbi géped van, vagy ragaszkodsz a megszokott rendszerhez.

A Windows 10 megjelenése óta rengeteg fejlesztést végeztek, hogy biztonságos és modern maradjon, így számos frissítést adtak ki funkció és dizájnfrissítésekkel, biztonsági javításokkal. De az igények változnak, így eljött az ideje a következő nagy lépéseknek.

Windows 11

2021-ben megjelent rendszer teljesen új külsőt és rengeteg új funkciót hozott. Az elmúlt három évben kiküszöbölték a gyermekbetegségeit, és mára már egy stabil rendszernek mondható. Modern, gyors, és tele van innovatív megoldásokkal. Az új Windows leginkább az újabb gépekre optimalizált, és a rendszerkövetelményei is szigorúbbak, például szükség van TPM 2.0 chipre, ami növeli az adatok biztonságát és a stabilitást. A Windows 11 várhatóan sokáig velünk lesz, és folyamatosan érkeznek a frissítések, hogy még jobb és stabilabb legyen.

Linux, az ingyenes és rugalmas alternatíva

A Linux nyílt forráskódú és többféle változatban (disztribúcióban) érhető el, például Ubuntu, Fedora vagy Mint és egy igazán kis gép igényű Q4OS. A legtöbb Linux operációs rendszer egyébként is kis erőforrásigénnyel működik, így régebbi gépeken is stabilan és gyorsan fut, ráadásul ingyenes. Mivel a Linux közösség aktívan fejleszti, folyamatosan érkeznek biztonsági frissítések, így a rendszer mindig naprakész és biztonságos marad, még hosszú távon is.

Különösen ajánlott, ha nyitott vagy az ingyenes megoldásokra, fontos számodra a tesztre szabhatóság, vagy ha fejlesztői munkát végzel. Minden disztribúció különböző grafikai felülettel és funkcionalitással rendelkezik, így könnyen megtalálhatod azt, amelyik legjobban illik hozzád. A választásnál vedd figyelembe az egyes rendszerek követelményeit, a támogatási időszakot és persze a saját igényeidet!

Dönts okosan

Maradj a Windows 10-nél, válts Windows 11-re, vagy próbáld ki a Linuxot? Nézd át, mit kínálnak ezek a rendszerek, és válaszd azt, amelyik legjobban illeszkedik a munkádhoz, a gépedhez és az elvárásaidhoz.

Felhasználói felület és dizájn

Windows 10

A dizájnja már biztosan neked is ismerős, igazi klasszikus Windows élmény. A Start menü a bal oldalon van, és a csempékkel te magad alakíthatod ki, a megjelenését. Nekem személy szerint nagyon tetszett ez az elrendezés, mert a tálca így sokkal áttekinthetőbb lett és a fontos programjaim csoportokba tudtam rendezni a Start menü csempéin. A 2018. októberi frissítéssel pedig a teljes rendszeren bekapcsolható lett a sötét mód is.

Windows 11

A Windows 11-nél a Microsoft a modern, letisztult dizájnra ment rá. Az egyik legnagyobb változás, hogy a Start menüt középre helyezték, így már első ránézésre láthatod, hogy ez nem Windows 10. Az új animációk, a lekerekített sarkok és az átlátszó elemek mind-mind hozzájárulnak a modern megjelenéshez és persze az erőforrás igény növekedéshez. A sötét és a világos mód is sokkal jobban néz ki a Windows 11-ben.

Linux

A Linux rendszerek felhasználói felülete disztribúciótól függően eltérő, így teljesen szabad kezet kapsz a testreszabásban. Az Ubuntu például egyszerű és letisztult GNOME-felülettel érkezik, amelynek indítópanelje az ablakok bal oldalán található, de áthelyezhető és testre szabható. Ha látványos és modern dizájnt szeretnél, választhatod a KDE Plasma-t, amelyben lehetőséged van a részletes testre szabásra, áttetsző elemekre, sötét és világos módokra. A Linux nagyon rugalmas és az egyéni igényeknek megfelelően állítható be, legyen szó minimalista vagy fejlett grafikai megjelenésről.

Összességében a Windows 10 konzervatívabb, megszokott felületet kínál, míg a Windows 11 korszerű és középre helyezett dizájnja inkább az újdonságot kedvelők számára készült. Ezzel szemben a Linux teljes szabadságot ad a felhasználói felület alakításában. Ha fontos számodra a széles körű testreszabás, a Linux lehet a legjobb választás.

GNOME

KDE Plasma

Teljesítmény és rendszerigények

A fenti táblázatból is jól látható, hogy ha neked van egy Windows 10-hez optimális géped, azonban a Windows 11-nek már nem felel meg. Akkor 2025. október után sem kell nyugdíjaznod azt. Persze itt most tekintsünk el a fél hivatalos megoldásoktól, amikor megkerülöd a Windows 11 rendszerkövetelményeit, vagy valamilyen nem hivatalos forrásból, illegális úton letöltöd a vállalati felhasználóknak biztosított frissítéseket. (Ugye te is tudod, hogy ez utóbbival kockáztatod a leginkább a géped és az adataid biztonságát.)

Most először a Microsoft lehetővé tette, hogy egyéni felhasználók is éljenek az ESU Kiterjesztett Biztonsági Frissítéssel. De a magán felhasználóknak ez csak egy évig lehetséges szemben a vállalati felhasználók három éves lehetőségével. Otthoni felhasználóknak 30 $ lesz az éves díj ami jelenleg 11400-12000 Ft. Vállalati felhasználóknak sokkal borsosabb lesz ez az összeg a három év összesen kb. 154000 Ft-ba fog kerülni.

Ha nem szeretnél a biztonsági frissítésekért fizetni, és szeretnéd legálisan biztonságban tudni a géped, az adataid, akkor remek lehetőség a Linux rendszerre áttérés. Ezzel egyszerre több előnyre is szert tehetsz és manapság már egyáltalán nem annyira nehéz az áttérés. Az egyre jobb és könnyeben kezelhető asztalkezelőknek hála. A fenti képeken te is láthatod, hogy szinte alig tér el egy Linux asztal és startmenü a Windowsban használttól. A táblázatból az is kiderül, hogy bizony egy optimális Windows 10-es gép óriási tartalékokkal rendelkezik Linux alatt, így aztán nem hogy fejleszteni nem kell, hanem még feltehetőleg hosszú ideig alkalmas lesz a napi feladatokra  és természetesen lesz egy új és továbbra is frissülő biztonságos rendszered.

Íme néhány érv a Linux mellett:

  • Ingyenes: A Linux ingyenes operációs rendszer, így nem kell licencdíjat fizetned érte.
  • Biztonságos: A Linux rendszerek általában biztonságosabbak, mint a Windows, mivel kevésbé vannak kitéve vírusoknak és malware-eknek.
  • Stabil: A Linux rendszerek stabilak és megbízhatóak, ritkán omlanak össze.
  • Rugalmas: A Linux rendszerek nagyon rugalmasak, és testre szabhatók az igényeidnek megfelelően.
  • Közösségi támogatás: A Linux mögött egy hatalmas közösség áll, amely segítséget nyújt a problémák megoldásában.

Összegezve, ha a géped már nem alkalmas a Windows 11 futtatására, és nem szeretnél új gépet vásárolni, akkor a Linux egy remek alternatíva lehet. A Linux segítségével a régebbi géped is új életre kelhet, és továbbra is használhatod a mindennapi feladatokhoz.

Új funkciók és innovációk

Start menü és Tálca

Talán te is emlékszel még a korábbi Windows verziókra, ahol a Start menü tele volt apró ikonokkal és bonyolult menükkel A Windows 8-ban elhagyták a start menüt és bevezették a start lapot a csempékkel, ezzel kicsit modernebbé és áttekinthetőbbé vált a rendszer. De sajnos nem volt igazán jól használható, ezért, és persze a felhasználók nyomására a Windows 8.1-ben vissza hozták a Start menüt amibe beépítették a csempés felületet. A Windows 10-ben aztán ezeket a csempéket továbbfejlesztették, testre szabhatóbb és informatívabb lett. A Windows 11-ben még tovább egyszerűsítettek: a Start menü középre került, a csempék helyett letisztult ikonokat és személyre szabott ajánlásokat látsz. A Tálca is megújult, nem csak a Start menü, hanem az ikonok is középen vannak, ami elsőre szokatlan lehet, ha neked nem szimpatikus vissza is helyezheted a bal oldalra, de sokan szeretik ezt a modern, letisztult elrendezést. A tálcát viszont egyelőre fixálták a képernyő aljára. Nem tudod áthelyezni felülre, vagy jobbra, esetleg balra, mint korábban. A Linux rendszereken is hasonló letisztult és kiválóan működő start menükkel találkozhatsz.

Virtuális asztalok

Ha egyszerre sok programmal dolgozol, akkor a virtuális asztalok igazi áldás lehet! Ezt a Linux rendszereken már nagyon régen felismerték és bevezették. Ilyen virtuális asztalokat, igaz kicsit bonyolultabban, a Windows 10-ben is elérhetővé tett a Microsoft. A Windows 11-ben már sokkal egyszerűbben létrehozhatsz több virtuális asztalt, melyekre különböző programokat helyezhetsz el. Így könnyebben rendszerezheted a munkádat, és nem lesz telezsúfolva a képernyőd. A Windows 11-ben minden asztalhoz külön háttérképet is beállíthatsz, ami még áttekinthetőbbé teszi a dolgokat. A virtuális asztalok az amiben a Linux fényévekkel előzi a Windows rendszert.

Windows 11 virtuális asztal kezelése

Q 4OS Linux virtuális asztalok

Windows 10 virtuális asztal kezelő

Microsoft Teams 

A Microsoft Teams egy ingyenes alkalmazás, amivel cseveghetsz, videóhívásokat indíthatsz, online meetingeket tarthatsz, és fájlokat oszthatsz meg másokkal. A Windows 10-ben még nem volt beépítve, külön kellett letöltened. A Windows 11 korai verzióiban alapból benne volt, azonban az Európai Bizottság versenyjogi vizsgálata miatt a legújabb verziókban (mint például a 23H2-es) már nem települ automatikusan a Teams. Ha szükséged van rá, akkor a Microsoft Store-ból ingyenesen letöltheted. A Teams egyébként a Skype „utódja”, ami korábban a Microsoft fő kommunikációs alkalmazása volt. Linuxban, nincs előre beépített videó konferencia alkalmazás, cserébe sokkal nagyobb választékot ad, és a neked legjobban megfelelő alkalmazást tudod használni. Én például most teszt célzattal a Q 4 OS Linuxra feltelepítettem a Skype-ot, és mivel van linuxos verzió, így valóban nagyon könnyű volt a telepítése.

Snap Layouts és Snap Groups

Már a Windows 7-ben is volt lehetőség az ablakok egyszerű, fél vagy egész képernyős elrendezésére az Aero Snap funkcióval, a Windows 10-ben ezt továbbfejlesztették, így már a képernyő négy egyforma területre is felosztható volt. A Windows 11-ben aztán egy még jobb megoldás érkezett, a Snap Layouts. Ez lehetővé teszi, hogy az ablakokat előre definiált elrendezésekben, például osztott képernyőn vagy négyzetekben, „rácshoz rögzítsd” a képernyőn. Így sokkal könnyebb egyszerre több programmal dolgozni, főleg, ha nagy monitorod van. A Snap Groups funkció pedig lehetővé teszi, hogy az együtt használt ablakokat egy csoportba mentsd, így később egy kattintással visszaállíthatod az elrendezést.

A Windows 11 Snap Layout lehetőségei

Linux esetén a legjobb megoldás a te igényeidtől függ. Ha a maximális hatékonyságra törekszel, és hajlandó vagy időt szánni a beállításokra, akkor egy csempés ablakkezelő lehet a legjobb választás. Ha egyszerűbb megoldást keresel, akkor a GNOME vagy a KDE Plasma beépített funkciói is elegendőek lehetnek. A bővítmények pedig további testreszabási lehetőségeket kínálnak.

Itt alul láthatod a KDE Plasma beépített megoldását ami szinte kisértetiesen megegyezik a Windows 10 Snap vagy ablak dokkolásával. A kép jobb oldalán a beállítási lehetőségekkel.

Android alkalmazások támogatása

A Windows 11 egyik újítása, hogy már Android alkalmazásokat is futtathatsz. Így a kedvenc mobilos appjaid már a számítógépeden is használhatod. A funkció még fejlesztés alatt áll, de már most is rengeteg Android app elérhető a Microsoft Store-ban.
Az Android alkalmazások támogatása Linuxon is folyamatosan fejlődik, és egyre több lehetőség áll rendelkezésre. Azonban akárcsak a Windows esetében itt is vannak kihívások és korlátozások. A legjobb megoldás a konkrét igényeidtől és a hardvered képességeitől függ.

Biztonsági újítások és adatvédelem

Windows 10

A Windows 10-ben a Microsoft folyamatosan gondoskodik a biztonságról. Rendszeressek a frissítések, melyek kijavítják a hibákat és megvédenek a legújabb fenyegetésektől. Emellett a Windows 10 támogatja a Windows Hello-t is, melynek segítségével arcfelismeréssel vagy ujjlenyomat-olvasóval jelentkezhetsz be a gépedre. Ez sokkal biztonságosabb, mint a hagyományos jelszó, hiszen a jelszavad könnyedén megszerezhetik illetéktelenek. Az arcodat vagy az ujjlenyomatodat egyelőre még nem lehet csak úgy ellopni.

Windows 11

A Windows 11-ben még komolyabban veték a biztonságot. A legfontosabb újítás, hogy kötelező a TPM 2.0 chip. Ez egy olyan kis hardverelem, ami a géped alaplapján található vagy létezik processzorba integrált megoldás is és segít megvédeni az adataidat a hackerektől. A Windows 11 fejlettebb védelmet nyújt a zsarolóvírusok ellen is, amik az utóbbi időben egyre nagyobb problémát jelentenek. Sokat dolgoztak azon is, hogy a Windows 11 jobban védje a személyes adataidat, és megakadályozza az adatszivárgást.

Linux

A Linux világában a biztonság szintén prioritás, sok disztribúció folyamatos frissítésekkel és javításokkal tartja fenn a rendszer védelmét. A felhasználók gyakran saját maguk testre szabhatják a biztonsági beállításokat, például tűzfalak és titkosítás használható. A Linux alapértelmezetten biztonságosabb, mivel a felhasználók nem rendelkeznek adminisztrációs jogosultsággal, így a rendszert kevesebb vírustámadás éri. A rendszer átláthatósága és a nyílt forráskód lehetővé teszi a közösség számára a gyors reagálást a biztonsági problémákra, így sok felhasználó számára ez a rendszer a legmegbízhatóbb választás, különösen érzékeny adatok kezelésénél.

Összefoglalva a Windows 11 sokkal biztonságosabb, mint a Windows 10. A TPM 2.0 chip és az újabb védelmi funkcióknak köszönhetően jobban védve vagy a hackerektől, a vírusoktól az adatszivárgástól. Ez különösen fontos, ha céges gépen dolgozol, vagy ha érzékeny adatokat tárolsz a gépeden. Azonban egyértelműen kijelenthető, hogy a Linux rendszerek még mindig biztonságosabbak. Sajnos mindhárom rendszer esetében a legnagyobb kockázati tényező maga a felhasználó.

Játékélmény és grafikai teljesítmény

Windows 10

A Windows 10 szinte minden játékot támogat, és DirectX 12-vel is rendelkezik, ami szebb grafikát és jobb teljesítményt tesz lehetővé. A Microsoft sokat dolgozott azon, hogy a játékok minél jobban fussanak, és a legtöbb hardverrel sincs már kompatibilitási problémája.

Windows 11

A Windows 11-ben még tovább fokozták a játékélményt! Két új funkcióval is, ami kifejezetten a játékosoknak kedvez: az Auto HDR és a DirectStorage. Az Auto HDR automatikusan feljavítja a régebbi játékok grafikáját, szebb színeket és nagyobb kontrasztot adva nekik. A DirectStorage pedig lehetővé teszi, hogy a játékok sokkal gyorsabban betöltődjenek az SSD-ről. Így kevesebbet kell várnod a töltőképernyőkre, és hamarabb belevetheted magad a játékba. Az újítások főleg az újabb játékoknál és az erős gépeknél érezhetők igazán.

Linux

A Linux világában a játékok futtatása folyamatosan fejlődik. Az újabb disztribúciók, mint a Pop!_OS és a SteamOS, a játékosok igényeire lettek szabva, és a Steam platform is támogatja a Linuxot, rengeteg játék elérhető rá. A Proton technológia lehetővé teszi, hogy a Windowsra készült játékok Linuxon is futtathatók legyenek, bár a teljesítmény nem mindig éri el a Windows szintjét, a grafikai teljesítmény terén. A Vulkan API is terjed, amely sok játék esetében jelentős előnyöket nyújt.

Összességében ha komolyan szeretnél játszani, és van egy jó géped, akkor a Windows 11 jobb játékélményt ad. De még egy ideig a Windows 10 is jó választás lehet, főleg, ha régebbi a géped, vagy nem játszol annyit, és persze Linuxon is egyre több lehetőség vár rád!

Frissítési politika és hosszú távú támogatás

Windows 10

A Microsoft 2025. október 14-ig támogatja a Windows 10 rendszert. Ezért addig biztosan kapsz hozzá biztonsági frissítéseket, melyek megvédenek a vírusoktól, a hackerektől. És rendszeres javításokat is, amikkel a Windows 10 stabilabb és megbízhatóbb lesz. Ez jó hír, ha még nem tervezel új gépet venni, vagy egyszerűen csak szereted a Windows 10-et, és nem akarsz váltani.

Windows 11

A Windows 11 egy viszonylag új mindössze 3 éves, és a Microsoft hosszú távon tervezi támogatni. Ez azt jelenti, hogy folyamatosan fejlesztik, új funkciókat adnak hozzá, és javítják a hibákat. A Windows 11 valószínűleg még évekig, velünk lesz, szóval ha most frissítesz, akkor biztosan sokáig élvezheted a legújabb technológiákat.

Linux

A Linux disztribúciók támogatása eltérő lehet, egyesek, mint az Ubuntu, hosszú távú támogatású LTS (Long-Term Support) verziókat kínálnak, amelyeket általában 5 évig frissítenek biztonsági és stabilitási javításokkal. Más disztribúciók, például az Arch Linux, folyamatos frissítési (rolling release) modellt használnak, így mindig a legfrissebb szoftvereket kínálják. A felhasználók választhatnak a stabil és hosszú távú vagy a folyamatosan naprakész rendszerek között.

Mit tehetsz a támogatás megszűnte után

Ha elégedett vagy a Windows 10-zel, és nem akarsz váltani, akkor sem kell túlzottan aggódnod, még egy évig biztonságban használhatod. Utána pedig egészen addig amíg meg nem jelenik egy célzott támadás ami kifejezetten a támogatás nélkül maradt Windows 10 rendszert érinti. Ha vállalti felhasználó vagy ott lesz még a fizetős ESU támogatás egészen 2028 októberéig, ahogy fentebb is írtam már  egy évig most az otthoni felhasználók is kihasználhatják A fizetős biztonsági frissítést. Így otthoni felhasználóként tizenpárezer forintért 2026 Októberig biztosítják a kritikus hibák javítását, ami persze közel sem olyan mintha folyamatos támogatást kapnál, de a semmeniél azért több.

Ha maradnál a Windows rendszeren, akkor egy korszerűbb számítógép beszerzése után a Windows 11 rendszer jöhet szóba, ezzel a következő néhány évre biztosíthatod magad. A következő cikkemben mutatok erre igazán pénztárca kímélő megoldást, amit magam is megvalósítottam.

Megteheted azt is, hogy a régi gépeddel és egy Friss Linux rendszerrel folytatod a munkát. Persze mondhatod, hogy de a Linux az más mint a Windows, a helyzet az, hogy ha te csak a napi alapvető feladatokra használod, nem fogsz észrevenni számottevő különbséget. A legtöbb grafikus rendszer hasonló a Windowshoz, és nagyon rövid az un. Tanulási görbéje. Arról nem beszélve, hogy ebben az esetben háromszorosan nyersz. 1, Kapsz egy ingyenes operációs rendszert. 2, nem hogy fejlesztened kell a géped, hanem akár még régebbi 10-15 éves géppel is viszonylag kényelmesen fogsz tudni dolgozni. És 2028 ig biztosan támogatott rendszered lesz.

Mennyibe kerül?

Windows 10

A Windows 10-et már régóta használhatod sokféle gépen. Sokáig ez volt az új számítógépek alap operációs rendszere is, de ez megváltozott a Windows 11 megjelenésével. A Windows 10 ára változó, függ a verziótól és a licenc típusától. Egy otthoni használatra szánt licenc ára kb. 35 000 Ft-tól kezdődik. Mivel folyamatosan frissítik, megbízható, és szinte mindenki könnyen hozzájuthat. Természetesen, ismerünk ennél jelentősen olcsóbb megoldásokat is. Azonban e cikk keretében nem foglakozunk a szürke import vagy fél legális megoldásokkal. még ha azok elfogadottak is az Unióban. A tört vagy KMS megoldástól meg végkép javaslom tartsd távol magad ha nem szeretnéd, hogy az adataid illetéktelen kezekbe kerüljenek.

Windows 11

Ha a géped elég modern, akkor ingyenesen frissíthetsz Windows 10-ről Windows 11-re. Viszont fontos tudnod, hogy a legtöbb új számítógépen már eleve rajta van a Windows 11, de ezért fizetned kell. Az ára be van építve a gép árába, és bizony elég borsos lehet. Forgalmazótól függően 35 000 Ft -tól akár 70 000 Ft is lehet. Ez az oka annak, hogy sokan Európában a „szürke zónából” szerzik be a Windows 10 és Windows 11, aktiváló kulcsokat sokkal olcsóbban.

Linux

A harmadik lehetőség: a Linux. Az ingyenes és nyílt forráskódú operációs rendszer, ami számtalan változatban (disztribúcióban) elérhető. Vannak kifejezetten régi gépekre optimalizált verziók, melyekkel egy 5-10 éves számítógép is újjáéledhet. A Linux ráadásul nagyon testre szabható, és rengeteg ingyenes programot találsz hozzá.

Összegezve, ha van egy régebbi géped Windows 10-zel, és szeretnéd kipróbálni a Windows 11-et, akkor ingyen megteheted, ha a géped megfelel az új rendszer követelményeinek. Ha új gépet veszel, akkor estenként számolnod kell a Windows 11 árával, ami benne van a gép árában. De azt se felejtsd el, hogy a Linux is remek alternatíva lehet, főleg, ha spórolni szeretnél, vagy egy régebbi gépet szeretnél újra használhatóvá tenni.

Foglaljuk össze az eddigieket

Tulajdonság Windows 10 Windows 11 Linux
Dizájn Klasszikus, csempés Start menü Modern, középre helyezett Start menü Testre szabható változatos asztali környezet
Teljesítmény Szélesebb kompatibilitás régi hardverekkel Jobb teljesítmény modern gépeken Gyors és könnyű, régi hardvereken is jól fut
Új funkciók Alapfunkciók Snap Layouts, Android alkalmazások, Teams integráció Rendszeres frissítések, új alkalmazások és funkciók
Biztonság Windows Hello, hagyományos biztonsági megoldások TPM 2.0, fokozott adatvédelem Beépített biztonsági funkciók, nyílt forráskód
Játékélmény DirectX 12 támogatás Auto HDR, DirectStorage Kissé korlátozott játéktámogatás, vannak már kifejezetten játékra optimalizált disztribúciók
Támogatás 2025-ig támogatott Hosszú távú támogatás Folyamatos közösségi támogatás
Használhatóság Szinte minden napjainkban használatos gépen elfut Csak modern hardverekkel Ingyenes, letölthető, és akár korosabb 10-15 éves gépeken is jól teljesít

Szóval, melyiket válaszd?

Mind a Windows 10, mind a Windows 11 jó választás lehet, de mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai is.

Ha van egy régebbi géped, és fontos számodra a megbízhatóság a stabil működés, akkor a Windows 10 lehet a jobb választás. Ha viszont szereted a modern külsőt, a gyorsabb működést és az új funkciókat, és a géped is elég erős, akkor érdemes frissítened Windows 11-re.

Ne feledkezz meg a Linuxról sem! Ha egy ingyenes, testre szabható és megbízható operációs rendszert keresel, ami még a régebbi gépeken is jól fut, akkor a Linux remek alternatíva lehet.

Végül is a döntés a tiéd! Gondold át, hogy milyen géped van, mire használod, és mit vársz el egy operációs rendszertől. Remélem, ez az összehasonlítás segített neked jobban megérteni a Windows 10 és a Windows 11 valmint a Linux közötti különbségeket, és meghozni a legjobb döntést!

Ha bármilyen kérdésed van, vagy megosztanád a véleményed a Windows 10, Windows 11 vagy Linux rendszerekkel kapcsolatban, ne habozz! Itt lent a hozzászólások között tedd fel a kérdésed, vagy írd meg a gondolataid. Szívesen válaszolok, és örömmel indítok beszélgetést ezekről a rendszerekről!

Pin It on Pinterest

Share This