Mire jó a VirtualBOX, és mi az a virtuális számítógép
A VirtualBOX egy speciális program, ami lehetővé teszi, hogy egy kellően erős, fizikailag is létező számítógépen további számítógép szimulációkat, azaz fizikailag nem létező számítógépeket hozz létre. Ahhoz, hogy ki próbáld legalább 2-4 GB vagy még inkább 6-8 GB fizikai memóriára lesz szükséged. És erősen ajánlott egy olyan processzor, ami támogatja a virtualizációt. Ha ezek meg vannak akkor nyugodtan telepítheted a VirtualBOX programot.
A virtuális számítógép előnyei
Nagyon sok előnye van egy virtuális gépnek, de ami talán a legfontosabb, hogy ebben a szimulált környezetben futtatott operációs rendszer, és program, semmilyen formában nem veszélyezteti, a gazda gépet. Gazdagép alatt, a valódi, fizikailag is létező számítógépedet értem. Erre kerül rá, ezen belül lesz szimulálva egy másik számítógép.
Mivel ez a szimulált gép, teljes egészében el van zárva a fizikai gépedtől, így ha itt összeomlik a feltelepített operációs rendszer, vagy vírus támadás éri, akkor az nincs hatással a valódi számítógépedre. Teljes nyugalommal ki próbálhatsz benne bármilyen ismeretlen programot. Így, ha összeomlik a szimulált rendszer vagy, netán vírust tartalmaz az új program azzal nem sodortad veszélybe a valódi számítógépedet és operációs rendszered.
A VirtualBOX letöltése
A https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads oldalról tudod letölteni a programot. A VirtualBOX platform független így Windows mellett más operációs rendszerekhez is elérhető, pl.: OS X, vagy Linux. Válaszd ki az operációs rendszerednek megfelelő verziót a letöltési oldalon (pl.: Windows gazda) és töltsd le a gépedre. Ez után jöhet a program telepítése.
A letöltött fájl egy végrehajtható .exe állomány lesz, kattints rá kettőt, a Windows rákérdez, hogy szeretnéd-e futtatni a programot. Itt válaszd a “Futtatás” gombot. Ez után, ha nincs lekapcsolva a felhasználói fiókok felügyelete még kapsz egy figyelmeztető ablakot, itt is engedélyezd a futást, és ha mindent jól csináltál megjelenik a telepítő ablaka. Ha tudsz angolul ajánlott, hogy kattintás előtt olvasd el a szöveget. Igaz ez itt most nem létfontosságú, de jobb, ha már most megszokod, hogy nem kattintgatunk vaktában.
Egyébként egy sima üdvözlő képernyő, ahol leírják, hogy a “Next” gombra kattintva települ a gépedre a VirtualBOX program, ha pedig a “Cancel” gombra kattintasz akkor kilépsz a telepítőből. Tovább lépéshez kattints a “Next” gombra.
És telepítése
Ebben az ablakban, ha szeretnéd ki választhatod, hogy milyen applikációk kerüljenek telepítésre. Például az USB támogatás, vagy a VirtualBOX hálózati eszközök. Alap esetben ezeket nem kell állítgatni, minden maradhat úgy ahogy a telepítő felajánlotta.
Ez után megadhatod, hogy hova települjön a program, szintén érdemes meghagyni a felajánlott telepítési helyet.
Alul találsz még néhány gombot, a “Disk usage” gombra kattintva megnézheted, hogy melyik meghajtón mennyi helyet foglal majd el a program és mennyi szabad helyed van. A “Back” gombbal visszaléphetsz az előző ablakba. Ha itt is minden rendben van kattints a “Next” gombra.
A most látható ablakban meghatározhatod, hogy milyen elemeket hozzon létre, vagy ne a telepítő. Sorrendben az alábbiak:
- Startmenü bejegyzés
- Ikon az asztalon
- Ikon a gyorsindítóban
- Regisztrációs fájl bejegyzés
Alapértelmezésben mindegyik ki van jelölve, célszerű ezeket meghagyni, a folytatáshoz kattints a “Next” gombra.
Ez egy figyelmeztető ablak, amelyben jelzi a VirtualBOX telepítő,hogy amíg telepíti a saját hálózati eszközeit, addig megfogja szakítani az internet kapcsolatod. A telepítést követően a géped újra vissza kapcsolódik a hálózatra.
Az ablakban még fel tesz egy kérdést, arra vonatkozóan, hogy folytatod-e a telepítést.
Ha igen akkor nyomd meg a “Yes” gombot
Ebben az ablakban jelzi neked a program, hogy minden beállítás elmentésre került és a telepítő varázsló készen áll a telepítés megkezdésére
Kattints az “Install” gombra a telepítés megkezdéséhez. Ha meg szeretnéd tekinteni vagy megváltoztatnád bármelyik telepítési beállítást, kattints a “Back” gombra. A varázslóból való kilépéshez pedig kattints a “Cancel” gombra.
Egy rövid telepítési folyamat után, a megjelenő ablak arról tájékoztat, hogy a VirtualBOX telepítése befejeződött.
Ha szeretnéd azonnal elindítani a VirtualBOX programot akkor a jelölőnégyzetben hagyd benn a pipát, ha nem szeretnéd elindítani, akkor pedig vedd ki a pipát, majd ezt követően, a telepítő varázslóból való kilépéshez kattints a “Finish” gombra.
A VirtualBOX indítása, és egy operációs rendszer telepítése
A program indítása után ez a felület fogad. Egy új “Virtuális gép” létrehozásához a bal felső sarokban lévő kék “Új” gombra kattintva kezdhetsz hozzá.
Az alábbi videón létrehozunk egy új virtuális gépet, majd a Windows 10 operációs rendszert telepítjük erre a gépre.
Ha tetszett ez a cikk, vagy a videó. Ha hasznosnak találtad vagy kérdésed van, ne felejtsd megírni itt lent a hozzászólások között.
TETSZETT EZ A CIKK ÉS NEM SZERETNÉL LEMARADNI A TOVÁBBI TARTALMAKRÓL, ÉRDEKES ÍRÁSOKRÓL?
IRATKOZZ FEL ITT ALUL A CIKK ÉRTESÍTŐRE.
Cikk értesítő
Köszönöm, hogy itt voltál. Mielőtt elmész, fogadd el tőlem ajándékba a legkedvesebb e-könyvem.
Köszönöm. Hasznos kis összeállítás volt, jól kivitelezve.
Kedves Laci, örülök, ha tetszik, és mégjobban örülök, ha segíteni tudtam vele.
ha készítek ilyen virtuális gépet az át tudom rakni virtuális szerverre hogy ott fusson?
Szia, jó lenne tudni milyen virtuális szerverre gondolsz. Az át rakás szerintem nem működne, de arra biztos van valamilyen mód hogy oda feltelepítsd. Lévén hogy normál, tehát nem virtuális szerverre lehet telepíteni.
Üdv. Külön meghajtóra feltelepíthető az xbox, és erre szeretném a win xp.felrakni. Van egy Dazzle DVC 90 digitalizálóm egy Pinnacle 9 -el együtt és szeretném a szalagjaimat digitalizálni. A gépem HP probook 450 G5 és kevés hely van már csak rajta, de van egy 256 gb külső winch.
Szia, az XBOX szerintem nem, 🙂 de gondolom elírásról lehet szó. Szóval a VirtualBox igen feltelepíthető, csak nem az eredeti Oracle oldalról letölthető verzió. Van egy hordozható (portable) verzió itt tudod letölteni: https://www.vbox.me/ Ez kicsit régebbi verzió de ugyan úgy használható, sajnos magyar nyelv nincs integrálva. Telepíteni csak olyan gépen tudod amin még semmilyen formában nincs fent a VirtualBox. Utána erre mehet az XP, így minden lehet a külső meghajtón. Hamarosan készítek erről is videót, van már néhány VirtualBox videóm, de még nem jelentettem meg. A héten max. jövőhéten, ha csúszok a szerkesztéssel biztosan ki fogok jönni velük.
Ami a gépedet illeti, ennyiből sajnos nem tudom megmondani, képes lesz-e kezelni a Virtuális gépet. Tudnom kellene a Processzor típusát. És fontos még a memória mennyisége, mondjuk XP-hez elég lehet akár 1 GB is a vendég géphez, és marad 3 GB a gazdagéphez, ez így összesen 4 GB viszont a vendég XP-nek kiosztott 1 GB-al kétséges, hogy menni fog a digitalizálás. Nem tudom a Pinacle 9-nek mennyi a gép igénye. Videó szerkesztés 8GB-alatt szerintem elég nehézkes lesz. A Windows XP 32 bites ráadásul papíron csak 4GB-ig kezeli a memóriát. Létezett 64 bites is ami 128GB-ig képes kezelni, mostanra szerintem ez már nehezen beszerezhető, de nem lehetetlen.
A virtuálboxba nem tudom telepítő lemezről felrakni az XP-t. Mi lehet a gond? Csak iso fájl lehet?
Szia, igen mivel a VirtualBox vezérlő nem kezeli a CD/DVD meghajtót. Ezért amikor beállítottad a virtuális gépet, memóriát, meghajtót, stb… Utána rá kattintasz az indítás gombra, és a megjelenő ablakban be kell tallózni a telepíteni kívánt operációs rendszer .ISO fájlját. Tulajdonképpen ilyenkor húzza be a virtuális CD/DVD-be az ISO-t és arról telepíti.
Üdv. Ezzel a programmal a win10 alá, tudok win7-et telepíteni?
Szia, igen lehet Windows 10 alá Windows 7-est. Annyit kell előtte megnézned, hogy a processzorod támogatja-e a virtualizációt, valamint legyen elegendő memória a gépben. Ha megnézed a cikk kezdő képet azt a saját gépemről fotóztam, úgy, hogy a Win 10 alatt fut a Win7, az XP, és a ReactOS. Ehhez nekem 8GB memóriám van és egy második generációs Intel I 7 processzor. Ha csak a Windows 7-et akarod feltenni virtuális gépre akkor 4 GB memória már elég lehet. Windows 10 alatt ezeket az adatokat itt tudod megnézni: Startmenü –> Gépház –> Rendszer –> Névjegy Itt kiírja a processzorod típusát és a memória méretet is.
Intel processzor esetén itt tudod megnézni, hogy támogatja-e a virtualizációt: https://ark.intel.com/ itt keress rá a processzorod típusára, ha megvan akkor a processzor lapján a “Fejlett technológiák” szakaszban találod a virtualizációhoz szükséges támogatást, itt mindenütt “Igen” kell szerepeljen a sor végén.
Ha AMD processzorod van akkor pedig a http://www.cpu-world.com/ -on keress rá. ha megvan akkor a processzor lapján a “Jellemzők” között legyen bent ez a sor: AMD-V / AMD virtualizációs technológia. Bár én úgy tudom az AMD processzorok mindegyike tudja a virtualizációs technológiát.
XP t sikerült feltenni. digitalizáló szoftver lemezét akartam feltelepíteni(xp alatt fut). XP alá kell, vagy a boxba külön? Iso fájl meg van, boxba bemásolva, a virtuális meghajtóba nem tudtam betenni. Próbáltam mindkettőbe ( xp alá, boxba) feltelepíteni, de nem megy. Az Xp-ből nem látja a dvd lemez meghajtót, sem az iso. fájlt, a boxban indítva nem látom a bemásolt iso. fájlt. Mit rontok el?
Szia, küldtem e-mailt, az ott leírtak szerint tudok segíteni, hozzászólásban itt hosszú lenne nagyon.
Szia! 64 bit-es Win 10 re feltettem a virtuális Xp-t. Tökéletesen fut. DE! Semmi eszköz (régebbi scanner, nyomtató) vagy játék (Need for speed underground jogtiszta, gyári, ahogy mindkét Windows is) nem indulnak el. Hol rontom el?
Szia, mennyire régiek ezek a készülékek? USB vagy párhuzamos (LPT) porton kapcsolódnak? Az USB port beállításához le kell állítanod a virtuális gépet, és a VirtualBOX kezelőfelületén a “konfigurálás” gombra kattintva, keresd meg és kattints az “USB sorra. Majd a konfigurációs beállításoknál tedd át USB 2.0 beállításra. Remélhetőleg ez segít. Másrészt ahhoz, hogy rendesen működjön meghajtó programot is célszerű feltenni.
A Need for Speed esetében szerintem a képernyő driverrel lesz gond. Vagy a DirectX 9 hiányzik neki. Sajnos ezt a VirtualBox nem is fogja engedni feltenni. Nagyobb videó felbontást csak az integrációs szolgáltatások telepítése után lehet beállítani, akár csak a 16:9-es felbontásokat is. De saját kártyádnak a driverét nem fogja engedni, éppen a Virtualizáció miatt. Az integrációs szolgáltatás telepítéséhez indítsd el a Virtuális XP-t és a felső menüsorban keresd meg az “Eszközök” menüt kattints rá és a lenyíló menü utolsó pontja az “integrációs szolgáltatások telepítése.” Kattints rá és menj végig a telepítésén.
Ez után próbáld ki a Need for Speed-et. Hanem megy így sem akkor próbáld telepíteni a DirectX 9-et. Amit még megtehetsz, hogy bekapcsolod a 3D és a 2D gyorsítást. Ezt szintén kikapcsolt gépnél teheted meg a “konfigurálás” gombra kattintva a menüből válaszd a “képernyő-t” és alul a Gyorsítás szekcióban tedd be a pipát a 3D és a 2D gyorsítás sorba.
Kérlek írd meg milyen eredményt sikerült elérni.
Szia!
Nagyon tetszett a cikk.
WIN10 PRO 64 bit-re tennék WIN7 home 32 bit-et.
Egy sikeres virtualizálás után hogyan működik a dolog? bekapcsolom a gépet, elindul a win10, az asztalon rákatt a virtuális (WIN7) boxra elindul a win7?
Utána hogyan installálok WIN-re más szoftvert? WIN7 látja pl. a DVD ROM-ot, vagy a PEN-drive-ot, lesz e net?
A Win7-ben létrejött pl. pdf vagy xls fájlt hogyan tudom kinyomtatni, hogyan tudom megnézni WIN10-ben?
Lehet váltogatni WIN10 és WIN7 között?
Előre is köszi a segítő válaszkért.
Üdv.: ML
Szia, igen abban az esetben ha létrehozol a Win7 nek egy parancs ikont az asztalon akkor azzal egyből tudod indítani nem kell külön a VirtualBox-ot indítani és utána a win 7-et. Ez a lépés összevonható ezzel a parancs ikonnal. Úgy tudod létrehozni, hogy elindítod a VirtualBox kezelőt, kijelölöd az operációs rendszert jelen esetben a Win7 és a menüből kiválasztod a “Gép” menüpontot majd a “Parancsikon létrehozása az asztalon” pontot.
A DVD meghajtót most nem tudom hirtelen én már évek óta nem használok DVD meghajtót. Egy 1TB lemez van a notiban a helyén. Egy virtuális CD/DVD meghajtót használ, de oda csak .iso fájlokat tudsz berakni.
Pendriveot látja amennyiben felrakod a VirtualBox Extension pack-ot. És így minden USB-s eszközt is látni fog. Tehát a nyomtatót is.
Net Alapból elindul ha amúgy a Gazda gépen is van net.
A fájlokat úgy tudod megnézni Win 10 alatt, hogy csinálsz egy megosztott mappát és ide rakod azokat a dolgokat amit mind a két gépen (Gazda Win 10 és Virtuális Win 7) szeretnél látni, megnyitni, használni.
Igen lehet váltogatni mivel a virtuális gép ablakban fut, sőt beállíthatsz osztott vágólapot, és kétirányú fogd és húzd beállítást is.
Az hiszem ebből még készítek egy cikket és videót. Hamarosan jelentkezem ezekkel.
Szia Laci!
Köszönöm a segítséget. A hétvégémet rászánom, remélem minden sikerülni fog.
Üdv..:ML
Szia Laci!
Win 10 64 bit alá virtuális gépre feltettem win 7 64-bit-et. A win 7-ben feltelepítettem egy szoftvert. A telepítés rendben lemegy, de nem tudom a szoftvert elindítani, mert a parancsikon olyan fájlra mutat, ami nincs meg. Ilyenkor mi a teendő:
Köszi, Árpi
Szia Árpi,
Ez szerintem nem a virtuális gép miatt van. Meg kellene nézni, hogy mi az indító és a cél a Parancs ikon tulajdonságainál. Úgy tudod megnézni, hogy jobb gombbal kattints a parancsikonra, majd a megjelenő helyi menüben alul a “Tulajdonságok”. A megjelenő lapon, ha nem az lenne az alapértelmezett akkor “Parancsikon” Fül. És nézd meg mi van oda írva a “Cél” sorhoz. Pl: csináltam egy ikont a média playernek ott ez van a “Cél” sorban: “C:\Program Files\Windows Media Player\wmplayer.exe” Ez alatt pedig van egy ilyen sor, hogy “Indítás helye: “C:\Program Files\Windows Media Player” (Ez van nekem). Ha megvan akkor vagy az intézővel vagy ha van ezen a Win 7-en TotalCommandered keresd meg az itt szereplő .exe fájlt (A példában ez: wmplayer.exe) Ha megvan akkor nézd meg az elérési útját és azt másold be a parancsikon tulajdonság lapjára. A “cél” hoz is meg az indítás helyéhez is, itt az Indítás helyénél le kell hagyni az .exe fájlt, csak a tartalmazó mappát kell megadni. Ha nem találod meg az indító .exe fájlt akkor valami a telepítés körül mégsem ok. Ha nem jutsz vele dűlőre keres meg és valahogy segítek mondjuk Teamviewerrel.
Szia Laci!
Van egy régi gépen, amin 32 bites Win7 fut, rajta egy 32 bites szoftver, aminek 32 bites az USB-s hardverlockja.
Vettem egy új gépet, ezen 64 bites Win10 fut, így nem megy rajt a szoftver. Csináltam rá VirtualBox-szal egy 32 bites WIN7-et. Erre felinstalláltam a 32 bites az USB-s hardverlockot és a 32 bites szoftvert. A szoftver indításakor hibaüzenetet kapok, ami azt írja, hogy a hardverlock nem található. Ha beteszek egy PEN-drive-ot egy USB portba, nem látja a PEN-drive-ot sem. Tudnál valami megoldást a problémámra?
Előre is köszönöm!
Üdv.: ML
Szia,
Ebben az esetben valószínüleg nem telepítetted a VirtualBox Extension Pack-et. Telepítsd fel és onnantól már felfogja ismerni az USB-s dolgaidat, így tudod majd használni is. Ebben a cikkben leírom, hogy hogyan telepítheted: https://pcegyszeregy.hu/a-virtualbox-vezerlo-beallitasai/ Hamarosan teszek ide ehhez egy videót is.
Szia Laci!
Útmutatásaid alapján apránként mindent sikerült beállítanom működőképes állapotra. Már csak egyetlen bajom van: A szoftver (a neve nem lényeges) a Directx 8.1-et, vagy újabbat keres, holott a Dxdiag a Directx11 meglétét írja ki. és még többek közt az alábbiakat:
WHQL nincs kipipálva
Direct3D gyorsítás nem elérhető
AGP nem elérhető
Van valami ötleted?
Előre is köszönöm!
Üdv.: ML
Szia, ebben az esetben Több mint valószínű, hogy a videó meghajtó problémájáról van szó. Menjünk sorban.
1, WHQL nincs kipipálva: A WHQL a Windows rendszerhez szánt eszközök és eszközmeghajtók kompatibilitás ellenőrzése, tanúsítványok kiadása.
Tehát valamelyik meghajtó program nem felel meg, illetve nem szerepel ebben a WHQL listában. A következő sorokból ki is derül, hogy feltehetőleg a videó meghajtó, lesz a problémás.
Fontos, hogy a virtuális gépedre a gazda, azaz a tényleges gépedhez, vagy videó kártyádhoz kapott meghajtót nem tudod telepíteni. Ugyan ez vonatkozik minden más meghajtóra is ami esetleg nem megfelelően működik.
A VirtualBox-nak van erre egy beépített megoldása, az “Integrációs szolgáltatások” angol VirtualBox esetén (Guest Additions). Ez az alkalmazás a gazda rendszered videó kártyájának és meghajtó programjának felismerésében segít.
Indítsd el a virtuális géped, majd a menüsorból válaszd ki az Eszközök –> Integrációs szolgáltatások telepítése, angol VirtualBox esetében a Devices –> Install Guest Additions… pontot. Ha rá kattintasz, meg fogja kérdezni, hogy letöltse-e a lemezképet. Ezt hagyd jóvá, mert nem biztos, hogy automatikusan el tud indulni a telepítő. Ha el tud indulni menj végig a telepítésen és indítsd újra a virtuális gépet. Vagy talán jobb, ha leállítod, és elsőként be pipálod a VirtualBox kezelőben a 3D gyorsítást is. Ezt a feltelepített virtuális géped, ha kiválasztod, és rá kattintasz a Machine Tools ikonra, majd a képernyő sorra, ott megtalálod a Gyorsítás részben. Mindkét pipát tedd be a 3D és a 2D gyorsitás engedélyezése sorok elé. Ezt csak leállított gép esetén tudod megtenni. Végül indítsd el a virtuális gépet és így már remélhetőleg menni fog a kérdéses program.
Kérlek jelezz vissza, hogy sikerült-e megoldani ezzel a problémát.
Szia!
Segitséget szeretnék kérni. Már a virtuál box letöltése linkre kattintva elakadtam. Szerver nem található felirattal. Van valami ötleted, hogy mit csináljak, vagy honnan tudnám esetleg letölteni? Köszönöm szépen előre is a segitséget. Üdv
Szia,
Most ellenőriztem, nekem bejön a letöltési oldal. Elképzelhető, hogy valamilyen pilanatnyi fennakadás lehetett az oldalukon. Próbáld meg mégegyszer, ha a linkre kattintva nem megy, akkor esetleg egy üres böngésző ablakba másold be ezt a linket amire kattintani kell https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads
Bármilyen kérdésed van a továbbiakban igyekszem válaszolni minnél előbb. Szóval kérdezz nyugodtan.
Először próbáltam ki a VirtuálBOX-t. Win10 telepítettem. Sajnos meg adtam a fiók nevet és jelszót benne. Nem kellett volna! Meglepetten tapasztaltam a gazda gépen is átírta a beállításokat, a win10 működést !
Most letöröltem mindent, illetve a visszaállítási ponttal töröltem. Ha nem írok be semmit (fiók és jelszó) akkor működni fog a win10? meddig?
Gábor a VirtualBOX minden esetben teljesen elkülöníti a két gépet, tehát a gazda és virtuális gépet egymástól. A te esetedben feltételezem, hogy a Microsoft fiókod nevét és jelszavát adtad meg belépéshez. Ezért állította át a gazda géped is. Van néhány alap beállítás amit az MS szerverei sajnos felülírhatnak néhány esetben. Hogy ezek pontosan mik azt nem tudom megmondani, azt gondolom leginkább az asztal megjelenése változik alapértelmeztre, és néhány rendszerbe épített program újra aktiválódik például a tálcán.
Ha virtualBOX-ba szeretnél egy második Win 10-et telepíteni, akkor a telepítés során amikor rá kérdez a telepítő, nem a Microsoft fiókkal történő bejelentkezést kell választani, hanem az Offline fiók opciót. És egyedi az MS fióktól eltérő jelszót megadni. Jelszó nélkül nem fogja engedni a telepítő tovább lépni. Van lehetőség telepítés után a jelszó kérés kikapcsolására, de csak a telepítés után.
Szia!
Hol lehet letölteni WinXP.ovf fájlt?
Kösz előre is!
Üdv.:
Hegedüs S.
Erre, sajnos nem találtam az elmúlt napokban megoldást. Kérdés, hogy miért van szükséged rá? Más megoldás esetleg nem jöhet szóba?
Szia!
Win10 pro-ban Win XP-t telepítettem VirtualBox-6.0.8-130520-ban. Telepítettem az extension_pack-6.0.8-at. Futtattam az integrációs szolgáltatásokat. A megosztott mappákat látja,
Vagyis látja a Host mappáit, csak épp internetet nem lát.
parancssorból telepítettem így: VirtualBox-9.0.8-Win.exe -msiparams NETWORKTYPE=NDIS5.
Mert egy fórumon azt írták, hogy a VirtualBox-5.x verziókban már NDIS6 van, ami win XP esetében vbox-ban hálózati problémákat okoz. (esetleg pont ezzel csesztem el?)
Kérelek segíts!
Szia László, igen elképzelhető, hogy amit írtak az helyes, most telepítettem egy XP sp3-at a kérdésed okán. És valóban nálam is a gazdagép kártyáját használnám a virtuális XP-n akkor van internet kapcsolat NDIS 6.3 egyébként és nem mindent jelenit meg a böngésző vagyis az explorer. Például agooglechrome-ot sem tudom netről telepíteni. Viszont vannak oldalak amit meg jelenít.
Ahhoz, hogy legyen internet a virtuális gépen, a VirtualBox kezelőben kattints a konfigurálás gombra (Narancssárga fogaskerék) majd bal oldalon válaszd a “Hálózat” részt. Majd a jobb oldalon a “Csatlakoztatva ide:” legördülő menüben válaszd ki a “Bridg-elt kártya” És alatta válaszd ki a gazdagép hálózati kártyáját. A Gazda gép kártyát választva a sor végén zárójelben ott lesz, hogy melyik NDIS verziót használja, ha neked itt az NDIS 5 szerepel akkor valószínű, hogy menni fog rendesen. Ha nem sikerülne akkor kérlek jelezz vissza.
Szia!
Köszi, hogy foglalkozol a problémámmal, és a válaszodat is.
A Bridge-elt kártya választása esetén “Hibás beállítást találtam” üzenet jelentkezik az ok/mégse gombokkal egy sorban, némi sárga háromszögben található felkiáltójellel együtt, és persze az ok gomb nem aktív. Tehát a “Haladó” részben bármit választanék is, azt nem tudom jóváhagyni. De ott a felkinált lehetőségek között (Intel PRO/1000T(MT) Server…; PCnet…) egyik sem jelez NDIS verziót.
Szia, Nem a haladó részben, hanem közvetlen az alatt a sor alatt ahol a “bridge-elt” kártyát kiválasztod; van egy sor, hogy “Név” ott válaszd ki a gazdagéped kártyáját. Ésebben a sorban fogod látni az “NDIS” verziót. A haladó részben már csak azt állítod be, hogy ezt a kártyát minek lássa a virtuális gép. Nekem például ez a kártya van:
Szia!
A “Bridge-elt kártya” választásnál a “Név” legördülő menüjében csak a “Nincs kiválasztva” lehetőség található (ezért gondoltam, hogy a Haladó” menűben lehet az általad jelzett megoldás).
Van egy másik megoldás is, telepíteni kell a “Hálózati meghajtó drivert XP-hez” innen tudod letölteni: https://downloadcenter.intel.com/download/18717/Network-Adapter-Drivers-for-Windows-XP-Final-Release Ha letöltötted, tedd bele egy mappába amire bekapcsolod a megosztást, és utána fel kell venni a mappát megosztotként a Virtuzálisgépen. A telepítése ha látja a virtuális gép a mappát akkor csak elindítod és next next. Ha megvagy a telepítésel vissza állíthatod a konfigurációnál a “NAT” -ra és menni fog az internet. Sajnos az Explorer az XP-ben nem mindent jelenit meg, pl én nem tudtam egy ideig az SSL miatt a saját oldalamat sem megnézni. De az XP támogatással bíró legutolsó Crome aminek a Verzió száma: 49.0.2623.112 azzal már működik ez is. Sajnos ettől magasabb verziójú Chrome már nem XP kompatibilis.
Ami az alaplapodat illete a hivatalos oldalukon van fent Win 7 hez is driver, szóval támogatja az a Win 10 alattiakat is. Tulajdonképpen akár az XP-t is csak legyen hozzá meghajtó program. Egyébiránt ha sikeres volt a telepítés akkor már tényleg csak meghajtó program kérdése minden. És ez vonatkozik az USB 3 ra is Úgy látom, hogy ha tudsz drivert szerezni hozzá akkor kezeli azt is.
Köszönöm a fáradozásaidat. Az általad megjelölt linkről letöltve a telepítőt, és a megadott google chrome verziót használva, tényleg “van internet” és ez így számomra “döbbenetes…” (mert csak korlátozott a böngészőre, de nem teljes körű, mint egy gazda gépen)
Persze az xp frissítése (ami az USB 3.0 esetleges drivere miatt lett volna érdekes, ha az egyáltalán virtuális xp esetében így neten keresztül telepíthető lett volna) esélytelen, mivel azt (mármint a frissítést) a xp az explorer használatával tudná megtenni, ami meg nem hajlandó netezni ebben a konstellációban…
De valóban lehet böngészni xp-n a chrommal. Szóval még egyszer nagyon köszönöm.
Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy a gazda gépben (alaplap ASUS PRIME Z370-A II), ha nem az USB 2.0 csatlakozóba dugom be az eszközt (pendrive, külső ssd) a virtuális win xp nem látja.
Az még egy plusz kérdés, – és nem tudom van-e jelentősége – a win10 pro alatt készített virtuális gépekkel kapcsolatban, hogy az alaplapom a win10-nél korábbi win oprendszereket NEM támogatja.
Az USB beállításait szintén az XP beállításai között, ott ahol a hálózatot állítod kicsit lejebb az USB résznél tudod be állítani, persze lehet, hogy az XP az USB 3-at egyébként sem támogatja. Ezt most így pillanatynyilag nem tudom. És az alaplapoddal kapcsolatban sincs most válaszom, de rövidesen utána nézek, és jelentkezem.
Meglehet, hogy tényleg nem támogatja az xp az USB 3.0-t alpból, gondolom ezért keresné a neten a megoldást amikor átkapcsolom “a Konfigurálás” menüben USB 3.0 XHCI vezérlőre a beállítást. De ezzel már semmi gondom mióta az USB 2.0 EHCI vezérő beállítás esetén az USB 2.0-as portba csatlakoztatott USB eszközök láthatóak a virtuális xp-ben. (az adatátviteli sávszélességtől nem fogok “hasra esni”)
A Hyper-V-hez képest már így is nagyságrendi előre lépés, sőt számomra megfelelő megoldás így ez a VirtualBox.
Üdv! Nagyszerű cikk!
Van egy nagyon erőforrásigényes alkalmazás ami nagyon szeretne a neten keresztül információt küldeni valahová, ahová én nem szeretném. Hiába tiltom le tűzfalon, szeret kerülő utakon is járkálni.
Működhet úgy a dolog, hogy ez a program lenne az alap win 10-re telepítve és nem csatlakoznék semmilyen hálózathoz vele, míg a virtuális gépen engedélyezném a wifit és azon keresztül intézném ügyes-bajos dolgaimat?
Kedves Éva igyekeztem utána járni a kérdésednek. Magam is megpróbáltam a leírásod alapján a lehetőségeket, sajnos a virtuális gépre nem sikerült őnnálóan WIFI kapcsolatot létesíteni. Az angol forumok szerint erre csak úgy van lehetőség, ha egy USB-s WIFI eszközt csatlakoztatsz a géphez és azt ismerteted fel a Virtuális gépen. Megpróbálok beszerezni egy ilyen eszközt és, ha sikerül a konkrét megvalósítás akkor jelentkezek még egy leírással.
Köszönöm a választ. Egyelőre megoldottam tűzfal managerrel. Mindenről szól ami szeretne kommunikálni. Remélem nem keres a program valami hátsó kaput. 🙂
Szia
Napok óta próbálkozom sikertelenül, ezért kérnék tanácsot. A gépemen Win10 fut, amelyen a VirtualBoxban több gépet is használok. Flash Eprom írásához régen használtam egy eszközt, amely csak párhuzamos porttal rendelkezik. Ehhez a típushoz található program csak XP-ig kompatibilis. Készítettem egy gépet, amelyen XP fut, azonban a párhuzamos portot nem tudom feléleszteni. Az LTP1 egyébként dokkolón csatlakozik a PC-hez.
Válaszod előre is köszönöm
Béla
Szia, sajnos az én gépemen már nincs LPT port, ezért nem tudom a leírtak helyesen működnek-e. Nem tudtam tesztelni, ez a része rád marad, és remélem sikeres lesz.
Mivel a VirtualBox GUI nem tartalmaz menüt a virtuális gép LPT konfigurálásához. Az LPT port beállításához a VBoxManage parancsot kell használni egy parancssorban. A gazda gépen nyisd meg a parancssort, cmd.exe, navigálj a \ Program Files \ Oracle \ VirtualBox mappába. Ezután írd be az alábbi parancsokat: LPT4 helyett azt írd be amit a gazdagépen használsz.
VBoxManage modifyvm “My VM Name” –lptmode1 “LPT4”
VBoxManage modifyvm “My VM Name” –lpt1 0x378 7
A parancs konfigurálja a virtuális LPT1-et a vendég rendszeren.
Windows vendég rendszer ez után még nem biztos, hogy észleli a párhuzamos portot. Ennek oka, hogy a párhuzamos port nem plug and play. Ezért manuálisan kell kényszerítened az új hardver keresését a vendég Vezérlőpultjában az Új hardver hozzáadása lehetőséggel. Ha helyesen írtad be a fenti parancsot, akkor a vendéggép minden esetben hardveres LPT1-ként fogja észlelni. Az Eszközkezelőben a Portoknál ellenőrizheted. A vendég gépen futó alkalmazást az LPT1 használatára kell beállítani.
Szia Laci!
Köszi a cikket!
Feltelepítettem a programot, de cak 32 bites Windows virtuális gépet hajlandó készíteni.
Mit csinálhattam rosszul?
Válaszod előre is köszönöm.
Üdv.:
István
Szia István, Két dolgot sejtek ez esetben, az első, hogy nézd meg a gazda géped operációs rendszereét, hogy az 64 bites-e. Illetve ami még elő szokot ilyen hibánál fordulni, hogy a gazda gép BIOS-ában is engedélyezni kell a virtualizáció támogatását. Ha tudsz írni gép típust vagy alaplap típust akkor tudok többet is segíteni.
Köszönöm a gyors választ.
Az op. rendszer 64 bites.
Az alaplap Asus H81M-Plus. Proci i5 4460
Üdv.:
István
Szia, Ha minden igaz amikor belépszt az UEFI BIOS ba. Alul lesz több szürkés fekete gomb. Ebből balról a második kell “Advanced Mode (F7)” a következő képernyőn felül van egy menüsor ebből a negyedik kell az “Advanced” és a most megjelenő lapon az első a “CPU Configuration”. Ezen belül pedig az “Intel Virtualization Technology” sor mellet a gombot “Enabled” re állítod. Elvileg ezek után már engednie kell a 64 bites virtuális gépet is. természetesen kilépés előtt menteni kell a BIOS beállításait. Ezt az F10 gomb lenyomásával teheted meg.
Köszönöm szépen!
Holnap kipróbálom (az a munkahelyi gépem).
Üdv.:
István
Szia Laci!
Működik! Köszönöm.
Üdv.:
István
Szia, Nagyon szívesen. Örülök, hogy tudtam segíteni.
Szia!
A virtuális gép telepítésénél (win 7) a következő hibaüzenet jelenik meg:
Failed to open a session for the virtual machine Win 7.
Not in a hypervisor partition (HVP=0) (VERR_NEM_NOT_AVAILABLE).
VT-x is not available (VERR_VMX_NO_VMX).
Result Code: E_FAIL (0x80004005)
Component: ConsoleWrap
Interface: IConsole {872da645-4a9b-1727-bee2-5585105b9eed}
Tudnád ezt dekódolni? Mit jelent?
Köszönöm!
Szia Szabolcs, én azt gyanítom, hogy a processzorod nem támogatja a virtualizációt. Ezen sor alapján: VT-x is not available (VERR_VMX_NO_VMX). HA megírod, hogy milyen processzorod van meg tudom mondani. Valamint jó lenne az alaplapod típusa és sorozata, vagy ha laptop akkor annak a pontos típusa. Ezek után meg tudom mondani milyen processzort tudsz bele tenni, hogy működjön a virtualizáció.
Szia László!
Telepítettem a VirtualBoxot, azon pedig létrehoztam egy Win7 32 bites gépet, amelyben DOSban fut egy könyvelőprogram. Kipróbáltam a korábban leírtakat az LPT port beállításához a VBoxManage parancsot, de új hardwareként nem ismeri fel, kézi beállítással tesztoldalt nem nyomtat. Hasonlóan az usb-s nyomtatóhoz, amit a virtualbox/ eszközök/ usb-nél kipipáltam, win7 eszközök és nyomtatóknál megjelenik, de felkiáltójellel, driver telepítése után sem működik. Hogyan tudnám valamilyen nyomtatót működésre bírni? Válaszod előre is köszönöm.
Szia Jani LPT esetén nem csak a eszközt kell manuálisan felismertetni. Hanem a VBoxManage parancs futtatása után a vendég gépen az eszközkezelőben az LPT1 portot is manuálisan kell felismertetni. AZ USB használatához nem elegendő azt be jelölni a konfigurációs beállításoknál. Szükség van rá, és telepíteni kell a VirtualBox Extension Pack legújabb verzióját. Erről ebben a második cikkemben olvashatsz információkat: https://pcegyszeregy.hu/a-virtualbox-vezerlo-beallitasai/ Kérlek jelezz vissza sikerült-e működésre bírni a nyomtatókat.
Köszönöm válaszod. VirtualBox Extension Pack-et már a kezdetekkor telepítettem. LPT portot nem sikerült felismertetni. Visszaálltam 32bites oprendszerre.
Szia! Én is telepítettem a VitualBox-ot és próbáltam telepíteni egy virtuális XP-t de sikertelenül. A következő hibaüzenetet ad ki, mint feljebb is olvastam valakinél:
A virtuális gép munkamenetének megnyitása sikertelen: Virtual.
Not in a hypervisor partition (HVP=0) (VERR_NEM_NOT_AVAILABLE).
VT-x is disabled in the BIOS for all CPU modes (VERR_VMX_MSR_ALL_VMX_DISABLED).
Eredmény kód: E_FAIL (0x80004005)
Komponens: ConsoleWrap
Interfész: IConsole {872da645-4a9b-1727-bee2-5585105b9eed}
A processzorom CPUID CPU név Intel(R) Xeon(R) CPU W3520 @ 2.67GHz, én kikerestem az Inteles oldalon ahova irányitottál ellenörzés céljából de nem találtam a sajátom.
Egy régebbi játékot (DOOM 3) szeretnék játszani ami nem indúl el WIN 10-en és amit úgy emlékszem legutóbb XP-n játszottam.
A segítségedet előre is köszönöm!
Szia Péter, a processzorod támogatja a virtualizációt. Pedig ott van az csak talán nem jol kerested Itt van: https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/39718/intel-xeon-processor-w3520-8m-cache-2-66-ghz-4-80-gt-s-intel-qpi.html Szóval így viszont szinte biztos, hogy az alaplapod BIOS-ában kell bekapcsolni a VT-x támogatást. HA megírod az alaplap pontos típusát, megnézem neked, hol és mit kell át állítanod. Utána már menni fog.
Szép estét! Köszönöm a gyors válaszod!
Az alaplapom neve: Lenovo ThinkStation S20
Szia, neked is szép estét. Az szerintem nem az alaplapod típusa mert erre csak komplet gépek jönnek le a keresőben. De mondjuk nem annyira lényeges. Ha be tudsz lépni a BIOS-ba akkor ott az “Advanced BIOS Features” menüpont alatt keres olyat, hogy Virtualization technology vagy VT-x és állítsd át a kapcsolóját engedélyez re angolul van “Enabled”, a tiltott pedig a “Disabled” valószínüleg ez utóbbin van most.
Szia Laci! Sajnos olyasmit nem találtam a BIOS-omba hogy Virtualization vagy VT. Végignéztem minden pontot és alpontot ahol lenne köze valaminek a virtuális témának de nem találtam. Végignéztem minden olyan részt is ahol valami ki van kapcsolva, le is fotóztam a telómmal ezeket a részeket, nem tudom ide be lehet-e illeszteni képeket vagy emilben el tudom-e küldeni válaszként.
Nagyon köszönöm a segítséget, Laci, főleg hogy mindig nagyon gyorsan válaszoltál. Működik a virtuális XP, most már csak a Daemon Tools-t meg a játékot kell telepítsem. Remélem sikerülni fog. Köszönöm!
Nagyon szívesen Péter. Bízom benne, hogy azok is sikerülnek és sok örömet okoz majd a DOOM 3.
Üdv! Feltelepítettem win 10-re a Virtual Box-ot, oda pedig a Win 7 rendszert, minden működik, csak egyedül az USB porton nem látom a pendrive-ot. Mi lehet ennek az oka?
Szia, az USB használatához szükséged lesz még a VirtualBox Extension pack-ra. A második cikkemben erről is írtam és ott a hozzászólások közt is van egy részletesebb leírás. A második cikket itt találod: https://pcegyszeregy.hu/a-virtualbox-vezerlo-beallitasai
Kedves László, nagyszerű, hogy megosztod ezeket a hasznos ismereteket, de sajnos elképesztően rossz a helyesírásod. Már a második poszt, amit képtelen vagyok végigolvasni. Javaslom, hogy publikálás előtt lektoráltasd valakivel a posztjaidat, ha nem akarod fejleszteni magad helyesírás terén.
Kedves Sándor, köszönöm, hogy hasznosnak találja az írásaimat. Kétségtelen, hogy vannak ilyen problémák, a cikkek java részt gépi diktálás útján készülnek, és utólag igyekszem a program által írt szöveget javítani, több kevesebb sikerrel. Akinek fontos a cikkekben közölt információ, azt gondolom ezekkel a hibákkal is meg fogja érteni. De valóban hangsúlyt kell fektetni a javításra is. Tanácsát megfogadva, találtam segítséget a lektoráláshoz, meg is kezdte a munkát. Már csak nekem kell, a javított leírások alapján módosítanom az oldal szövegeit, ehhez viszont időre van szükségem.
Szia Laci!
Ugyan azzal a problémával állok szemben mint
Kalcsó István ( aki 2019. november 18.-n 14:57 közelében írt neked ezzel kapcsolatosan).
“Feltelepítettem a programot, de csak 32 bites Windows virtuális gépet hajlandó készíteni.”
A windows 64 bites, a processzor elméletileg támogatja a virtualizációt és
a BIOS-ban is úgy láttam, hogy alapból engedélyezve van.
A gépem:
Operációs rendszer neve Microsoft Windows 10 Pro
Verziószám 10.0.18362 build 18362
Rendszer típusa x64-based PC
Processzor Intel(R) Core(TM) i5-4460 CPU @ 3.20GHz, 3201 Mhz, 4 mag, 4 logikai processzor
BIOS-verzió/-dátum American Megatrends Inc. 2107, 2014. 08. 08. SMBIOS verziója 2.7
Alaplaptermék ASUS B85-PLUS
Telepített fizikai memória 16,0 GB , Teljes fizikai memória 15,9 GB
Teljes virtuális memória 29,4 GB , Szabad virtuális memória 22,3 GB
Lapozófájl mérete 13,5 GB
Rendszermag DMA-védelme Ki
Videókártya típusa GeForce GTX 1050 Ti, NVIDIA kompatibilis , Illesztőprogram verziója 26.21.14.3200
Segíts nekem légy szives.
Előre is köszönöm.
Takács Csaba
Szia, a leírásod alapján elvileg pedig minden rendben van. A processzorod igen támogatja a virtualizációt. A gép BIOS-ban nem találtam 64 bites rendszer beállítást, bár a letöltött alaplap kézikönyvben elég rossz minőségűek a képek. De minden opciót külön le is írnak. Viszont az Advanced menüben, a CPU Configuration részben engedélyezni kell az “Intel Virtualization technology” opciót. Ezt “Enabled”-re kell állítani. Nézd meg nálad, hogy van ez a BIOS-ban, és kérlek jelezz vissza.
Szia!
Csak azért installáltam, hogy benézhessek egy régebbi pen drive-ra, amit a régi xp látott, a win 7 meg már nem.
Beindítottam az extended pack-ot is.
Az eredmény semmi.
Bár a pen drive csatlakoztatásánál hangjelzést ad a gép, de nm elátja, mint a 7 és a 10 ben sem…
Segítséged kérném!
Üdv.: Attila
Szia, az extension pack mellett, még be is kell kapcsolni az USB használatát. A virtualbox vezérlőben a konfiguráció menüben. A második cikkem hozzászólásai közt találsz egy nagyon részletes leírást az USB beüzemeléséről. Itt találod a cikket: https://pcegyszeregy.hu/a-virtualbox-vezerlo-beallitasai/
Nagyon jó és érthető leírás. Sajnos kimaradt belőle, hogy a BIOS-ban engedélyezni kell a virtuális technológiát. Egyébként gratula !
Kedves Ferenc, köszönöm az észrevételt és a gratulációt is, hamarosan jön a frissítés, abból ígérem nem marad ki.
Windows 10 Pro 64 bit 32 GB RAM Op-re – útmutatásaidnak köszönhetően – eredményesen telepítettem vendég XP SP3-at. Működik a Share a gazda és vendég között az USB is ok., egér átjárható nem akadozik. Xp-re másoltam ( flopin megmaradt) “őskövület” Paranoid gameplay (PC Game 1992) DOS régi faltörős játékot. Asztalról és parancssoros indításról is elindul, de kb. 10X gyorsabban lefut a jéték első része (a labdák is 10X gyorsabban mennek. Sajnos így nem lehet vele játszani. Nem tudom, hogy mi a hiba. Kérem segítségedet. Üdv. Tamás
Szia Tamás, sajnos nekem nem sikerült telepítenem a játékot a Virtuális XP-re így nem tudtam rekonstruálni, a problémát. Viszont nem hagyott nyugodni a dolog és megpróbáltam DosBoxba és ott végül némi másolgatás után végül csak elindult. És azt gondolom a sebességével sincs gond. Mondjuk én elég hamar elvéreztem. De ez lehetett billentyűzet miatt is.
Szia Laci! Igen, 64 biten sikerült windows 7 kompatibilitás ellenőrzött módban a DOSBox-ot telepíteni és elindítani. Majd mount -tal felcsatoltam a kívánt mappát (pld. dosgames) és működik a játék Egyébként 50 pályás, 20 éve végig játszottam egy fél éjszaka, persze előtte több hónapig nyüstöltem :-). Köszönöm a segítő gondolatokat, pont a DOSBox nem jutott eszembe.
Üdv. Tamás
Szia!
Én a Win 10-es gépemre szeretnék Win XP-t varázsolni, mert van egy réges régi szkennerem, amihez meg is van a telepítő lemez, de nem bírom Win10 alatt működésre bírni a készüléket. A Kompatibilitási probléma megoldások sem jöttek be. A gép látja, hogy van egy USB eszköz, de nem megfelelő hozzá a driver. Ez a VirtalBox megoldás lehet erre?
AMD FX-8320 a proci.
Köszönöm,
Üdv: Miki
Szia, csak ezért nem szükséges virtuális gépet felrakni. Nekem egy régi Canon USB skenner van és simán használható. Van erre egy nagyon jó program írj rám az info@pcegyszeregy.hu címen és segítek.
Kedves Laci!
Gratulálok a cikkhez! Nekem (zöldfülűnek) sokat segített.
Gondom leginkább a régi op.rendszerek feltelepítésével van! Ugyanis a VirtualBox beállításainál/paraméterezésénél úgy kell összeválogatni az eszközöket, hogy azok a végén együtt jól működjenek. Ehhez pedig ismerni kellene az egyes eszközök/típusok jellemzőit és sajátosságait. Ezeket viszont én nem ismerem!
Ezek után nem tudom sem a Win95-öt, sem a Win98-at, de még a WinXP-t sem feltelepíteni a VirtualBox-ra működőképesen!
Kérdezem: Esetleg neked vannak-e megfelelő részletes, lépésről lépésre haladó beállítási paramétereid, képernyő képeid ezekhez a Windows op. rendszerekhez? Ha igen, vagy esetleg tudnál ilyeneket készíteni, akkor azoknak a lemásolása talán megoldaná az op.rendszer telepítési problémáimat!
Válaszodat és segítségedet előre is köszönöm!
Kedves Gábor, nem sajnos ilyen régi rendszerekhez nincs leírás, és képernyő fotó. Megnézem mit tehetek ebben a témában és ha van megoldás jelentkezem. A VirtualBoxban van lehetőség az egyes gépek import /exportjára, elvileg neked az segíthet.
Kedves Laci!
Virtuális gépek kapcsán kérdezem, hogy a 86Box VM és op.rendszerek rátelepítésével kapcsolatban nem tervezel-e egy hasonló részletes cikket!
Engem nagyon érdekelne, mert egyes vélemények szerint a Win95-öt és Win98-at inkább erre (mint a VirtualBox-ra) kell telepíteni, ugyanis a 86Box – állítólag – teljesebb körben kezeli az ezeken futó régi játékprogramokat!
Érdeklődéssel várom válaszodat!
Gábor, eredetileg nem terveztem, de most mivel kérted, meg fogom csinálni. Nem ígérem azonnal, de hamarosan jelzek ez ügyben.
Köszönöm szépen a részletes és jól érthető segítséged! További sok sikert és Buék!
Péter, hálásan köszönöm a megtisztelő szavakat. És neked is Boldog Új Esztendőt kívánok.
Szia,
A virtual box a helyén, de én Linux mint-et szeretnék beletenni. Ugyan azok a lépések mint a win-nél?
Köszönöm Zsolt
Szia Zsolt, igen egészen addig amíg létrehozod a gépet, és utána be tallózod a Linux Mint ISO fájlt az induláshoz. Most elsőre nem vagyok benne biztos, de lehetséges, hogy ilyenkor nem telepíteni fog, hanem elindul a Live CD és utána majd a Linux Mint asztalon lesz egy telepítő alkalmazás. Azzal kell a telepítést indítani. Hamarosan csinálok ezekből a telepítésekből is videót.
Kedves Laci! Win10 alá feltettem az XP-t Lenne pár kérdésem:
1. A virtualboxban csak az OP-nek szükséges tárhelyet kell megadni, vagy bele kell kalkulálni az XP-re installált progikat és mentéseket is? Hová ment az XP? A gépemben két Winyó van. Az egyiken a Win10,plusz szoftverek (ssd) a másikon a mentéseim (hdd).
2.Hogy lehet uninstallálni a virtuális gépeket? (Lehet leszedem és újrarakom az XP-t, ha csak a rendszer mérete kell, kb. 2giga, hogy több helyem maradjon az ssd-n).
3. Működik rendesen az XP, ez azt jelenti, hogy a biosban alapból be van állítva a virtualizáció (nem kotorásztam benne), vagy érhetnek meglepik? 🙂
Előre is köszönöm!!!! Péter
Szia Péter, alaphelyzetben természetesen a programok és a mentések is a virtuális meghajtóra kerülnek. De Virtuális gépen is lehet akár több meghajtód is. Hogy hová ment a rendszer ezt megtudod nézni ha a VirtualBox kezelőben kiválasztod a telepített gépet, esetedben az XP-t tartalmazó gépet és a konfigurálás gombra kattintasz. Majd a baloldali menüben kiválasztod a tároló szekciót. Majd a tárolóeszközöknél kiválasztod a telepített merevlemezt. Azt amit a Virtuális gép létrehozásakor készítettél. Ha kijelölöd a jobb oldalon minden információt megtudhatsz róla. Többek közt azt is, hova telepítette a gazda gépen.
Ugyan itt tudsz hozzáadni további merevlemez meghajtót is. Amit bárhová helyezhetsz akár az SSD-dre vagy a valós fizikai merevlemezedre is. Ha készítesz ilyen második meghajtót akkor Windows alól a lemezkezelőben még inicializálni és formázni kell, mert addig nem fogja látni a Windows. Ebből következik, hogy nyugodtan felteheted egy kisebb meghajtóra a rendszert, az SSD-re majd hozzá adsz egy másik meghajtót amire a programok és mentések kerülnek. És akár csinálhatsz a gazda gépen egy mappát is amit megoszthatsz, és ebben az esetben azt a gazdagép is és a virtuális gép is tudja kezelni.
Eltávolítás előtt én javasolnék egy exportálást. Ehhez kattints a VirtualBox kezelőben a bal oldalon az „Eszközök” menüre, majd jobb oldalon az exportálásra. Ekkor a telepített rendszered és a gép beállításokat elmentheted egy .ova kiterjesztésű fájlba.
Ez után jobb gombbal a létrehozott gépre kattintva a menüben válaszd az eltávolítás menüpontot. A megjelenő ablakban a minden eltávolítását válaszd ekkor törli a virtuális merevlemezt is.
Ha minden kész akkor ezt a .ova fájlt az eszközök, importálás gombra kattintva vissza tudod tenni a rendszert telepítés nélkül, sokkal gyorsabban, és itt az első lépésben módosítható a virtuális merevlemez mérete is. Persze ezt én még nem próbáltam ki mi történik ha megváltoztatom, de véleményem szerint nem fogja zavarni az importálást.
Nem igazán használom az XP-t így a 3. kérdésedre nem tudok határozott választ adni, nekem működik eddig. Milyen meglepikre gondolsz?
Köszönöm szépen a gyors válaszod!
Hogy kell átjárható mappát csinálni, hogy ne kelljen pendrivéről mindig átmentegetnem a dolgokat…:) …alul kell kipipálni az usb eszközöket ugye, hogy működjön az Xp-n (másik OP)n….arra már rájöttem…:)
Az inicializálást, ha másik meghajtót szeretnék a virtuális XP-n azt sem tudom lehet utólag ilyet a win10-en particionálni kell egy darabot a gazdagépem vinyójából?
Üdv!!
Kedves László!
Köszönöm a leírást, szép munka!
Két kérdésem lenne:
1 A virtualBoxra telepített Wiondows 10 Pro oprendszerre installált szoftvernél meg lehet oldani, hogy a szoftver ne kommunikáljon kifelé. A hálózati kártya letiltására gondolok, ha megoldható?
2. Ha már nem aktuális a VirtualBox, akkor letörölhető és visszanyerhető a lefoglalt lemezterület a gazdagépen lévő Windows 10 pro oprerndszer számára?
Köszönöm!
Üdv.
Kedves Imre, igen lehetséges a hálózati kártya letiltása, jobban mondva talán nem is a kártyát tiltja, hanem olyannak gondolnám mint amikor ki húzzuk az internet kábelt a gépből. Ehhez annyit kell tenni, hogy a VirtualBox vezérlőben a vendég rendszer indítása előtt kattintson a kérdéses rendszer nevére, legyen kijelölve. Majd a jobb oldal tetején a konfigurálás gombra kell kattintani, narancs színű fogaskerék. A megjelenő ablakban a bal oldali listából válasza ki a „Hálózat” menüpontot, majd mindegyik kártyánál ahol be van pipálva vegye ki a pipát a “Hálózati adapter engedélyezése sor elől. Ez után ha indítja a rendszert elvileg kaphat hiba üzenetet, a hálózat hiánya miatt, de el fog indulni az operációs rendszer és a hiba üzenet kikapcsolható.
A másik kérdésére válaszolva igen teljes egészében vissza nyerhető. Első lépésben A VirtualBox vezérlőben a kérdéses vendég rendszer nevére kell kattintani jobb egérgombbal. Majd az így megjelenített helyi menüből az eltávolítás menüpontra kattintani. A megjelenő ablakban lesz három gomb ezekből az elsőt a „Minden fájl törlése” gombot kell választani.
Második lépésben, magát a VirtualBox vezérlőt pedig ha szeretné eltávolítani az a hagyományos módon a Windows Gépház vagy Vezérlőpultban lehet eltávolítani, ugyan úgy mint bármely más programot. Bár most ahogy rá néztem maga a vezérlő program nem igazán foglal sok helyet nálam pl. 218 MB
Kedves László!
Köszönöm szépen kimerítő válaszát, sokat segített.
Üdv.