Pcegyszeregy
  • Ingyen cuccok
    • 15 Windows 10 tipp és trükk
      15 Windows 10 tipp
      és trükk e-könyv

    • A titokzatos
      Windows registry

    • 10 hiba a videószerkesztésben,
      amit ne kövess el

    • Windows Feladatkezelő
      Gyors Útmutató
  • VIDEÓTÁR
  • Online tanfolyamok
  • Bolt
Oldal kiválasztása

A VirtualBox vezérlő beállításai

By: Balk Laszlo|||

Túl vagyunk a VirtualBox, és az első virtuális gép telepítésén, de csak most jönnek az igazi problémák. Olyanok mint hogyan indíthatom el a virtuális gépet, vagy hogyan tudok más programot feltelepíteni? Lesz-e net a virtuális gépen? Használhatom majd a DVD lejátszót, USB meghajtót felismeri? Tudok-e majd nyomtatni a virtuális gép alól, fájlokat át lehet vinni a gazda gépre? Át lehet e váltani a Gazda és a virtuális gép között?

Ezekre a kérdésekre igyekszem most választ adni a VirtualBox-ot bemutató második cikkemben. Persze csak a működéshez leg fontosabb dolgokat mutatom be, a teljes bemutatás sajnos nem fér bele egy ilyen cikk kereteibe.

Kezdjünk is bele, indítsuk el a „VirtualBox kezelőt”

A VirtualBox főablaka

A „VirtualBox” kezelő indítása után ha ki jelölöd a feltelepített gépet, a képen ez most a Windows 7. Akkor a felső sorban a menü alatt a narancs színű fogaskerék ikonra kattintva ennek a gépnek a beállításait tudod módosítani.

A Zöld nyíl ikonnal pedig elindíthatod ezt a virtuális gépet. Az indításra majd mutatok egy egyszerűbb megoldást is.

Ebben a sorban találsz még egy „Machine Tools” feliratú gombot és egy „Globals Tools” gombot is ezekre alap esetben nincs szükségünk, valójában csak a beállításokat tudod ezekkel megnézni. A „Global Tools”-al pedig a különböző meghatókat (virtuális merevlemez, Virtuális Optikai meghajtó és ha engedélyezted akkor a Virtuális Floppy meghajtót tudod megnézni és beállítani.

Az ablak jobb oldalán a gép különféle beállításait látod, valamint egy előnézeti képet a virtuális gépről. Legfelül pedig három menüpontot Fájl, Gép, Súgó

A Fájl menü

Számunkra most az első menüpont a „Beállítások” a legfontosabb. Ezzel foglalkozunk részletesebben is.

A többi menüpont bemutatása már kimeríti egy tanfolyam kereteit, ha lesz rá igény elkészítem a VirtualBox videó tanfolyamot.

Ennek a cikksorozatnak a keretében azonban csak az alapokat igyekszem bemutatni.

Nézzük mi található ebben a menüpontban; kattints rá, a megjelenő ablakban vegyük sorra a beállításokat.

A VirtualBox Fájl menüpontja
A VirtualBox Általános beállítások ablaka

Az „általános” lapon a virtuális számítógépeket tartalmazó mappa elérési útját láthatod, ezt tudod módosítani és alaphelyzetbe állítani. Most nem szükséges, ezért nem is  állítunk rajta. A következő a „VRDP” hitelesítési könyvtár.

Ez a szolgáltatás a virtuális számítógépekhez biztosított távoli asztali kapcsolat. A Microsoft által megvalósított távoli elérést használja, ami a „VRDP” azaz VirtualBox Remote Desktop Protocol nevet kapta.

Szintén nem kell változtatni rajta semmit maradhat az alapértelmezett beállítás.

Bevitel

Ezen a lapon a VirtuálBox kezelőhöz és az abban létrehozott virtuális számítógéphez rendelt billentyű parancsokat találod meg. Érdemes áttanulmányozni, mert nagyon sok hasznos lesz később. Lesznek olyan helyzetek amikor szükség lehet némelyikre.

Ugyan itt a lap alján tudod be vagy ki kapcsolni az „Automata billentyűzet elkapás”-t Hagyd bent a pipát a jelölő négyzetben, így biztosíthatod, hogy amikor a Virtuális gép ablakán belül vagy akkor is zökkenőmentes legyen a billentyűzet használata. Mivel virtuális gép nem tudja, hogy nem egy valódi gép. Így arról sincs információja, hogy a gazda géppel kell osztoznia a billentyűzeten és az egéren. Ez alól csak abban az esetben van kivétel, ha a virtuális gép teljes képernyős módban fut.

Frissítés

Itt tudod beállítani, hogy a „VirtualBox” ellenőrizze vagy sem a friss verzió elérhetőségét. Alapértelmezésként ez be van kapcsolva, ilyenkor betudod állítani, hogy milyen időközönként keressen frissítést.

Valamint, hogy milyen kiadások esetén jelezze, hogy megjelent. Csak a „Stabil kiadásokat” vagy „Minden új kiadást” vagy csak az „Előzetes és végleges kiadásokat”.

Nyelv

Nagyon sok nyelvi támogatás van, ha nem lenne beállítva a magyar nyelv csak keresd meg a listában, kattints rá és az „OK” gombbal zárd be az ablakot. A nyelvi támogatás azonnal érvénybe lép és a program a beállított nyelvre vált.

Képernyő

A képernyő beállításokat tudod itt módosítani.

  • Automatikus: A gép egy  ésszerű maximális felbontást fog beállítani, használat közben ez módosítható.
  • Nincs: Ebben a beállításban nincs korlátozva a Virtuális gép képernyő mérete.
  • Tipp: Ha ezt a beállítást választod, akkor alul a szélesség és magasság mezőben egyedi képernyő méretet adhatsz meg.

Gép ablakai jelölő négyzetet ha be pipálod akkor a gép ablaka kiemelkedik amikor föléje viszed az egeret.

Hálózat

Ebben a részben tudsz egy új „NAT hálózatot” hozzáadni a „VirtualBox” kezelőhöz. A hozzáadott hálózatot ugyan csak itt szerkesztheted, vagy törölheted is.

A belső hálózaton lévő gépek esetünkben ezek az egyes virtuális gépek lesznek. Úgy kerülnek kapcsolatba az Internet publikus hálózatával, hogy egy ún. átjáró (gateway) gépen azaz NAT-oló gépen, esetünkben a gazda gépen keresztül kapcsolódnak. Ez a gép folyamatosan gondoskodik a belső hálózat és a publikus hálózat, tehát az internet közötti forgalomban az IP cím cserélgetéséről.

Kiterjesztők

A kiterjesztő csomag talán az egyik legfontosabb összetevő, ezt mindenképp ajánlott telepíteni. Akkor szükséges ha például külső USB eszközöket is szeretnél használni. A csomagot a „VirtualBox vezérlő” verzió számához kell letöltened. Letöltéshez keresd fel a https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads weboldalt. Az oldalon a harmadik bekezdésnél találod meg a bővítő csomagot, itt: „VirtualBox /verziószám/ Oracle VM VirtualBox bővítőcsomag”

A VirtualBox Beállítások Kiterjesztések menüpontja

Ez alatt találsz egy linket az alábbi szöveggel: minden támogatott platform. Kattints a linkre és töltsd le a fájlt a gépedre. Ez egy .vbox-extpack kiterjesztésű fájl lesz. Ha megvan akkor a „VirtualBox vezérlőben” a Fájl beállítások Kiterjesztők lapon kattints a kis zöld plusz jelre, és keresd meg a letöltött .vbox-extpack fájlt nyisd meg egy kattintással és kövesd a telepítő utasításait. Ha feltelepítetted akkor már a virtuális gépek alatt probléma nélkül fogod tudni használni az USB eszközöket.

Proxy

A proxy a beállítások lap utolsó menüpontja több beállítási lehetőség van itt is. Alapértelmezettként be van jelölve az „Auto-detect Host Proxy Settings” ezt hagyhatod ezen a beállításon. Csak akkor változtass rajta ha valami nem jól működik vagy tisztában vagy a beállítások adataival. Tehát például ismered a port számát.

A „Gép” menüpont

Ebből a menüpontból is indíthatod az új virtuális gép létrehozását, hozzáadhatsz egy másik gépet, a gép beállításait is eléred innen. Klónozhatod is, vagy el távolíthatod a kijelölt virtuális gépet csoportokba is rendezheted, és különféle opciók szerint el is indíthatod. Ha már fut egy gép akkor innen is tudod Resetelni, megállítani, vagy be is zárhatod az ablakát.

Ha készítettél mentést a gép aktuális állapotáról akkor azt itt eldobhatod, ha már nincs rá szükség. Itt tudod megnézni a napló fájlt, ez hiba javításkor jöhet jól. Innen tudsz frissítést indítani, és a géphez tartozó fájlokat megnyithatod az intézőben. Valamint ha több géped van itt tudod azokat át rendezni, sorba rendezni.

A VirtualBox Gép menüpontja

Szándékosan, hagytam ki az utolsó előtti menüpontot. Ez a „Parancsikon létrehozása az asztalon”. Erre a menüre kattintva a kijelölt géphez egy parancsikont hozhatsz létre az asztalon.

És ez az a parancs ikon amiről a cikk elején beszéltem, ami megkönnyíti az indítást. Ezzel a parancs ikonnak egyszerre indul el a VirtualBox vezérlő és az adott virtuális gép. Nem kell külön külön indítanod.

A cikk sorozat itt még nem ért véget. Ha tetszett ez a cikk és érdekel a folytatás, vagy csak nem szeretnél lemaradni az érdekes írásokról. Iratkozz fel itt alul a cikk értesítőre.

Cikk értesítő

Hozzájárulok, hogy a pcegyszeregy.hu számomra e-mailt küldjön. NAIH-73026/2014.*
Az adatkezelési tájékoztatót megismertem és elfogadom.*

Még több cikk ebben a témában

Hogyan használd a Windows 10 start menüt

Hogyan használd a Windows 10 start menüt

Újabb bejegyzések »

18 hozzászólás

  1. Papanitz István
    Papanitz István 2019. szeptember 30.-n 13:40 közelében

    Szevasz Laci!

    Nem egyszerű problémával küzdök egy hónapja, de hátha tudsz segíteni. Közelmúltban vettem egy Acer Aspire ES1-131 gépet kifejezetten autódiagnosztikai célra, mert kicsi, az utastérben egyszerűbb vele dolgozni. Viszont ez a gép csak a Win8.1 és Win10 op.rendszert preferálja. Próbáltam felmaszírozni rá a Win7 Pro 32-őt, mert a Vida Dice diagnosztikai program ezt szereti, sikerült is egy kivétellel, az USB portokat nem látta. Ráengedtem IObit-et, de a 3 millió driverből sem talált megfelelőt. Hát ez f@sz@, mert a gépre csak az egér meg a diagnosztikai interfész
    csatlakozna USB-n, tehát így használhatatlan.
    Ez után jött a gondolat, hogy megy rá Win10 és alatta VirtualBox-ban futtatom a Win7-et. 1000 köszönet a leírásodért, mert anélkül soha nem sikerült volna, bár így is kicsit megszenvedtem a memória és a procik beállításával, de elindult. Aztán ráküldtem még a kiegészítő csomagot és elkezdtem installálni Vida Dice-t.
    Install közben kiírta nekem, hogy ez a program csak Win7 32 bit alá telepíthető. Na de abban a környezetben vagy bakker! Ekkor jutott eszembe a https://www.youtube.com/watch?v=0Nm0WmRGvIM .
    Jobban szétnéztem és a virtuális gép Eszközkezelőjében „Egyéb eszközök” alatt sárga felkiáltójellel virít az „Alapvető rendszereszköz” és alatta kérdőjellel az „USB vezérlő”. Na nem is lát USB-s eszközöket az egér kivételével. Internetes driver keresés nem segített. Win10 alatt minden port, minden periféria hibátlanul működik.
    Teljesen tanácstalan vagyok, most akkor vegyek egy régebbi laptopot, amit eleve Win7-re készítettek, vagy kísérletezzek még ezzel?

    Ha van valami ötleted, megoldási javaslatod, azt nagyon szépen megköszönném.
    Üdv: István

    Válasz
    • Balk Laszlo
      Balk Laszlo 2019. szeptember 30.-n 15:55 közelében

      Szia István, Az USB támogatáshoz szükséged lesz még a VirtualBox Extension Pack-ra. Itt tudod letölteni: https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads Ha letöltötted telepíteni kell. Ezt a VirtualBox kezelőben tudod megtenni. Indítsd el a kezelőt, de ne indítsd a virtuális operációs rendszert, csak a kezelőt. Kattints a „Fájl” menüre, majd a „Beállítások” menüpontra. A feljövő ablakban a bal oldali listából válaszd ki a kiterjesztők menüpontot. Ebben az ablakban most a jobb oldalon kattints a kis zöld színűplusz jelre és tallózd be a letöltött extension pack fájlt, majd megnyitás gomb innentől elindul a telepítés csak kövesd végig.

      USB eszközt kétféle módon tudsz ezután használni. Beállíthatod fix eszköznek, ilyenkor mindig, amikor elindítod a Virtuális gépet és csatlakoztatva van a kérdéses USB eszköz azonnal tudja majd kezelni a vendég operációs rendszer.

      Ezt úgy tudod megcsinálni, hogy még a rendszer indítása előtt, csatlakoztatod a használni kívánt eszközt valamelyik USB portra. Elindítod a VirtualBox vezérlőt. Az operációs rendszert még nem. Kattintasz a konfigurálás ikonra, a feljövő ablakban a bal oldalon az USB menüpontra. Be pipálod az USB vezérlő engedélyezése négyzetet. A rádió gombokkal kiválasztod milyen USB támogatást szeretnél. Win 7 esetében Szerintem USB 1.1 vagy 2.0 Úgy tudom a z USB 3.0 Win 7 alatt még nem támogatott, de ez nem biztos. Ha megvagy akkor a jobb oldalon szintén a kis zöld pluszjelre kattintva meg jelenik egy lista a csatlakoztatott USB eszközökkel. Ebből a listából kiválasztod és kattintasz annak az eszköznek a nevére, amit szeretnél rendszeresen a Virtuális gépben használni.

      Ezután indíthatod a vendég operációs rendszert és most már látnia kell az USB eszközöd.

      A másik megoldás, ha nem fixen szeretnéd használni, akkor a vendég rendszer indítása után. Kattints a felső menüsorban az „Eszközök” menüre majd az „USB” menüpontra És itt szintén a listából kiválasztod a használni kívánt eszközt. Ne feledd ebben a második esetben a rendszer leállítása után az USB eszköz is lekapcsolásra kerül. Újra bekapcsoláskor a fentiek szerint újra használatba kell venni. Tehát „Eszközök menü” majd „USB” és eszköz kiválasztása.

      Ami még nagyon fontos, egy USB eszköz nem kerül megosztásra a gazda és a vendég operációs rendszer alatt, tehát egy időben csak az egyik rendszerben használható.

      Válasz
  2. Papanitz.István
    Papanitz.István 2019. szeptember 30.-n 17:30 közelében

    Nem tudom, hogyan köszönjem meg ezt az extra gyors és kimerítő választ. Ma már nem kezdek bele az installba, mert itt van nekem estére a 11 Schnauzer, amiket el kell látnom, de holnap reggel megpróbálkozom vele.Még egyszer nagyon köszönöm a segítségedet, remélem, eredményre is jutok vele és ha egyszer kutyát szeretnél, keress meg, sporttársi áron (azaz 1500€ helyett 150€-ért) adok Neked egy kiskutyát.
    Tényleg nem tudok mit mondani, fehér holló sűrűségű az ilyen ember, mint Te, aki anyagi haszonlesés nélkül önzetlenül segít másokon.
    Csak annyit kívánok, maradj meg ilyennek.
    Üdv: István

    Válasz
  3. Hlatki Zoltán
    Hlatki Zoltán 2020. április 17.-n 18:35 közelében

    Szia Laci.

    Alapvető gonddal küzdök és ebben kérném a segítséged.

    Win10-es rendszerem van erre kellene XP sajna néhány program meg a gravírozó csak az XP-ről hajlandó menni.

    De a gondom hogy alapból mikor indítanám a virtuálist hibába ütközöm hiába próbálom konfigurálásnál betlitani amit javasol is akkor sem engedi le ok-ézni a beállítást. mit tudok tenni. 🙂

    http://kepkezelo.com/images/8tfwajrzuxfw7e8huqt5.jpg

    Válaszod előre is köszönöm

    Üdv. Zoli.

    Válasz
    • Balk Laszlo
      Balk Laszlo 2020. április 17.-n 19:07 közelében

      Szia, Zoltán. Az első lépés ebben az esetben, megnézni, hogy a processzorod támogatja-e a virtualizációt. HA nem támogatja, akkor sajnos nem tudod megkerülni ezt a hiba üzenetet. Ha tudsz küldeni pontos processzor típust akkor tudok segíteni, az ellenörzésben.

      Válasz
      • Hlatki Zoltán
        Hlatki Zoltán 2020. április 17.-n 19:24 közelében

        Szia Laci köszönöm a gyors választ a procim: AMD Ryzen 7 2700X Eight-Core Processzor 3,70 GHz

        http://kepkezelo.com/images/fkb3xmaw9v491ptiir82.jpg

        A gép többi része is elég erős és amennyire utána néztem nem látom akadályát legalábbis hardveres téren.

        Válasz
        • Balk Laszlo
          Balk Laszlo 2020. április 17.-n 19:56 közelében

          Szóra sem érdemes pont gépnél voltam, így gyorsan megy. Szóval úgy nézem a proci támogatja a virtualizációt. Akkor a második ok az lehet, hogy a BIOS-ban nincs bekapcsolva, és ezért nem támogatja a gazda gép. Ebben úgfy tudok segíteni, hogy kell az alaplap típus és utána tudok nézni, hol kell bekapcsolni.

          Válasz
        • Balk Laszlo
          Balk Laszlo 2020. április 17.-n 20:06 közelében

          Valamint, az is szokott ilyen problémát okozni, hogy az újabb Windowsok automatikusan engedélyezik a „Hyper-V” t. És az tiltja az intel VTX et vagy az AMD V-t Szóval ki kell kapcsolni a Hyper-V t ha esetleg nálad is be lenne kapcsolva. Ennek a menete: Futtatás ablak Win billentyű +R oda be írod, hogy „appwiz.cpl” A megjelenő ablakban a bal oldalon a Windows szolgáltatások ki és bekapcsolása linkre kattintasz, És a megjelenő kis ablakban megkeresed a Hyper-V sort vagy sorokat és ki veszed a pipát ha esetleg be lenne pipálva. Újraindítás után már elvileg jónak kell lennie.

          Válasz
          • Hlatki Zoltán
            Hlatki Zoltán 2020. április 18.-n 10:07 közelében

            alaplapom: x570 aorus elite
            reggel óta bogarászom egy svm valami virtualizációt találtam eddig azt be kapcsoltam most más hiba üzenetet kapok .

            A virtuális gép munkamenetének megnyitása sikertelen:

            win xp.

            VMMR0_DO_NEM_INIT_VM failed: VERR_NEM_MISSING_KERNEL_API_2 (VERR_NEM_MISSING_KERNEL_API_2).

            AMD-V is not available (VERR_SVM_NO_SVM).

            Eredmény kód: E_FAIL (0x80004005)
            Komponens: ConsoleWrap
            Interfész: IConsole {872da645-4a9b-1727-bee2-5585105b9eed}

            Mindenesetre addig is tovább keresgélek.

  4. Hlatki Zoltán
    Hlatki Zoltán 2020. április 18.-n 18:06 közelében

    Tökéletes nagyon szépen köszönöm a segítséget 🙂

    Válasz
    • Balk Laszlo
      Balk Laszlo 2020. április 18.-n 18:20 közelében

      Nagyon szívesen, Zoltán

      Válasz
  5. Antal Györgyné
    Antal Györgyné 2020. november 6.-n 13:51 közelében

    Szia Laci!

    A testvérem most kezdett el egy sulit. Olyan feladatokat kap, amelyhez a Virtualbox-ot kell használni. Pechemre olyan Lenovo laptopot vettem Neki, amelyiken nem lehet futtatni a Virtualboxot, illetve a hasonló programokat. Azt mondták, hogy a benne lévő proci nem támogatja.
    A család összedob egy másik gépre, de nem szeretnénk mellényúlni. Tudnál segíteni a választásban?
    Jelenleg két gép között vacilálunk.
    Az egyik Lenovo IdeaPad D330 81H300C1HV 10,1″ FHD notebook
    Intel® Pentium® Silver N5000 (1,10GHz – 2,70GHz) 4 GB LPDDR4 RAM, 128 GB eMMC.
    A másik jelölt: Lenovo D330 81H300KCHV notebook
    Intel® Celeron® Dual Core N4000 kétmagos 4 GB LPDDR4-2133 MHz, 128 GB eMMC
    Szinte ugyanaz a két gép a processzort kivéve.
    Segítségedet előre is köszönöm!
    Üdvözlettel: Anna néni

    Válasz
    • Balk Laszlo
      Balk Laszlo 2020. november 7.-n 05:40 közelében

      Szia Anna,
      mind a két processzor támogatja a virtualizációt Intel® Pentium® Silver N5000 Intel® Virtualization Technology (VT-x), Intel® virtualizációs technológia irányított I / O-hoz (VT-d), Intel® VT-x bővített laptáblák (EPT) ez a három adat lényeges ebből a szempontból. a másik processzor az Intel® Celeron® Dual Core N4000 adataiban is, ezek a jellemzők támogatottak.

      Én az elsőt javasolnám mivel abban 4 mag található, ugyanakkor, ha a költség keretetek megengedi, javasolnám, hogy még 4GB memóriát tegyetek, vagy vásárlásnál rakassátok bele a gépbe. Az sokat fog számítani, ha virtuális gépet is szeretnétek használni.

      Ha csak tanulási céllal vagy iskolai feladat miatt kerül fel a virtuális gép és nem lesz használva, akkor nem annyira fontos a plusz memória, bár megjegyzem az egyéb felhasználásra is jó hatással van a több memória.

      Bízom benne, hogy tudtam segíteni.

      Válasz
      • Antal Györgyné
        Antal Györgyné 2020. november 10.-n 09:20 közelében

        Szia Laci,

        Köszönjük szépen a jó tanácsot! Segítségeddel sikerült választanunk. Holnap megyünk a gépért (N5000 processzorral).
        További szép napot és jó egészséget kívánunk!

        Üdvözlettel: Anna néni

        Válasz
  6. Bányai Zsolt
    Bányai Zsolt 2021. április 12.-n 16:00 közelében

    A régi 32 bites programjaimat akartam használni a gépemen, ami WIN 10-es 64bites. Feltelepítettem a Virtualboxot, azonban a XP rendszerű vendég gép nem ismeri fel a gazdagépet és internet sincs. Mi lehet a hiba?
    Adatok:
    Gazda gép: processzor: x64 alapú, Intel®Pentium® Silver N5000 CPU @1.10GHz, RAM: 4GB, HDD:1000MB.
    rendszer: 64bites oprendszer, Windows 10 Home, verzio:2004, buidszám: 19041.867.
    Virtualbox program széria: 6.1 (legutolsó)
    Virtualbox 6.1 program beállításai:
    Általános: Alapértelmezett mappa, VRDP hitelesítési könyvtár: VBoxAuth
    Bevitel: Virtualbox kezelő, automata billentyűzet elkapás.
    Frissítés: alapértelmezett
    Nyelv: magyar
    Képernyő: automatikus, alapértelmezett
    Hálózat: NatNetwork, Hálózati CIRD:10.0.2.0/24
    Hálózati beállítások: DHCP támogatás:pipa,jelőlve. IPv6:nincs pipa,nincs jelőlve
    Port továbbítása: Név: NET, Protokol: TPC, Gazdaport:80, Gazda IP: parancssor-> ipconfig: Ethernet adapter VirtualBox Host-Only Network-ba megadott:IP4 CÍM, Vendég IP:10.0.0.15 (xp parancssor ipconfig által leírt), vendég port: 80.
    Kiterjesztések: Orancle VM VirtualBox Extension Pack 6.1.18r142142
    Proxi: Proxy beállítások automatikus észlelése checkbox jelőlve!

    Vendég (virtuális) gép fő beállításai:
    Általános: Redszer: Windows XP 32bit
    Rendszer: Induló memória:1088MB, Boot sorrend: Flopy, Optikai, merevlemez. gyorsítás: alaértelmezett
    Tároló: IDE vezérlő, Primary Device 0: harom.vdi (normal,10GB), Secondary Device 0: Gazda eszköz optikai meghajtó.
    Hálózat: Intel PRO/1000 T szerver (NAT)
    Hálózati adapter engedélyezve, csatlakozva: NAT
    Kábel bedugva!
    Port továbbítása: Név: NET, Protokol: TPC, Gazdaport:80, Gazda IP: parancssor-> ipconfig:
    Ethernet adapter VirtualBox Host-Only Network-ba megadott:IP4 CÍM, Vendég IP:10.0.0.15 (xp ipconfig által), vendég port: 80.
    Soros portok: letiltva
    USB: vezérlő: OHCI, Eszköz szűrő: 0 aktív
    Megosztott mappák: 1 Gazda C meghajtó

    Az XP rendszer:
    Az XP rendszer fut, de nem ismeri fel a gazdagép mappáit csak a „d” optikaimeghajtót. Internet nincs. Hogyan lehetne legalább azt elérni, hogy a gazda és a vendéggép tudjon kommunikálni és egymás mappáját olvasni és is módosítani tudja.
    A helyi hálózatnál azt írja: Helyi kapcsolat, csatlakoztatva, tűzfal védi —– ennek ellenére sem látom a gazdagép mappákat, bár a (gazda) C meghajtót megosztottam!
    A TPC/IP általános tulajdonság ablak az xp rendszerbe jelenleg üres, de azt írja ott, hogy azt automatikusan megkaphatja.
    A hálózati kapcsolat varázslót lefuttattam a fájlmappákat és nyomtatókat megosztottam.
    Mit kélne tennem? Mit kéne állítanom, hogy felismerje egymást a gazda és vendég gép? Előre is köszönöm válaszát!

    Válasz
    • Balk Laszlo
      Balk Laszlo 2021. április 18.-n 20:52 közelében

      Kedves Zsolt,
      Kérdésem az lenne, fel van-e telepítve a „VirtualBox Guest Additions” Ha igen akkor a virtuálisgép kezelőben a konfigurálásnál, fel van véve a kérdéses mappa mint megosztott mappa vagy akár a C meghajtó? A Gazda gépen nem kell megosztani a mappát vagy a meghajtót. Csak a VirtualBox konfignál kell beállítani. Az első képen a 3. pontnál a kis + jelre kattintva lehet hozzáadni a megosztani kívánt mappát vagy meghajtót. Ha mindent beállít a virtuális gépen akkor a hogy a második képen is látszik hálózati meghajtóknál jelenik meg és az én esetemben az Y meghajtó lett.
      Megosztás
      Megosztás_kettő

      Internettel kapcsolatban.
      Sajnos az IE nem támogatja a https protokolt ez is okozhat hibát, érdemes lenne ezeket az oldalakat megnézni, ha ezek mennek akkor van net csak nem mindent tud megnyitni.

      http://ftp.mozilla.org/pub/firefox/candidates/

      https://www.mozilla.org/hu/

      Illetve ha ezek sem nyilnak meg akkor szintén a VirtualBox konfigurálásnál a kártyát meg lehet próbálnui át állítani NAT helyet Bridg-elt kártyára.
      Ha így sem megy jelezzen vissza

      Válasz
  7. Brém Ferenc
    Brém Ferenc 2021. október 15.-n 21:45 közelében

    Kedves Laci!

    Riasztó és tűzjelző programozáshoz 32 bites soros porttal rendelkező gépre van szükségem.
    Sajnos ilyen gépet csak régi használtat lehet találni.
    Ezt a problémát eddig virtuális W7 32bit-es géppel oldottam meg.
    Vásároltam egy Dell 5520 laptopot. (11gen i5 1135G7 @ 2,4Ghz processzorral)
    Feltelepítettem a W7-et.
    Néhány szükséges program telepítésekor azonban „nem támogatott processzor” felirattal sikertelen lett a telepítés.
    Van erre megoldás? Lehet a virtuális gép processzor típusán változtatni?
    Segítő válaszod előre is köszönöm.

    Válasz
    • Balk Laszlo
      Balk Laszlo 2021. november 20.-n 08:37 közelében

      Kedves Ferenc, legjobb tudásom szerint sajnos ezt nem lehet a virtuális gépen módosítani, a magok számát csökkenteni lehet, illetve a teljesítményt lehet kisebbre skálázni parancssorból, de azt gondolom Önnek ez kevés. Feltételezem, hogy felfelé szeretne módosítani.

      Esetleg még annyit érdemes megnézni, hogy a Konfigurálás –> Rendszer lapon a processzornál be van-e kapcsolva a PAE/NX. Több magos processzornál még lehet növelni a magok számát is de csak addig amíg zölden mutatja a csúszka, a pirosba húzva már problémák lehetnek a gazda rendszer futásában.

      Válasz

Hozzászólás írása Válasz megszakítása

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Legtöbbet olvasott

Hogyan és mire használhatod a hosts fájlt.

A HDD klónozása, nem egyenlő a biztonsági mentéssel

A VirtualBOX telepítése, egy virtuális gép beüzemelése

5 ok, hogy miért nincs szükséged az adobe PDF olvsójára

Total Commander vs Windows intéző

Miért jobb a Total Commander a Windows fájlkezelőnél.

Legutóbbi bejegyzések

  • Windows 10, Windows 11 vagy Linux, a rendszerek közötti különbségek.
  • 7 Tipp a Windows feladatkezelő hatékony használatához
  • Így tesztelj programokat kockázat nélkül a Windowsban!
  • Minden, amit tudnod kell a hardver hibák elhárításáról
  • 7+1 helyzet, amihez legjobb ha virtuális gépet használsz.
  • 12 év szünet után feltámadt poraiból a PowerToys.
  • Melyiket válasszam, statikus vagy dinamikus weblap?
  • A regisztrációs adatbázis mentése és helyreállítása
  • 5 jól használható videószerkesztő Windowsra
  • Memória csere, bővítés a laptopban
  • Segítsünk egymásnak felhívás
  • Hogyan rendszerezd hatékonyan, a számítógéped tartalmát
  • A felhasználói mappák áthelyezése a Windowsban
  • 5 mód, ahogy képernyőképet készíthetsz, a Windows beépített eszközeivel.
  • Így kapcsold ki az elmosódás effektust a Windows 10 bejelentkezési képernyőn
  • Hogyan teszteld a PC-d, csere hardverek nélkül
  • A legjobb ingyenes vírusírtó 2019-re
  • 10 sokkoló tény a számítógépes vírusokról
  • Hogyan és mire használhatod a hosts fájlt.
  • 5 ok, hogy miért nincs szükséged az adobe PDF olvsójára
  • Hogyan használd, és miért jó a Windows 10 idővonala.
  • A HDD klónozása, nem egyenlő a biztonsági mentéssel
  • Formázás, partíció, merevlemez műveletek
  • A VirtualBox vezérlő beállításai
  • Lazíts Windows bejelentkező hangokkal
  • A VirtualBOX telepítése, egy virtuális gép beüzemelése
  • A legjobb Chrome-bővítmények a Googletól
  • Te milyen operációs rendszert használsz?
  • Microsoft XPS dokumentum író, mi ez és hogyan távolítsd el.
  • Hogyan használd a Windows 10 start menüt
  • Miért jobb a Total Commander a Windows fájlkezelőnél.

INGYENES VIDEÓK ÉS E-KÖNYV

Több mint 2000-en letöltötték.

Neked megvan már?

  Kérem a hozzáférésem  

Kategóriák

  • Böngésző
  • Fájkezelés
  • Videószerkesztés
  • Vírus védelem
  • Windows 10
  • Windows7

Címkék

Acrobat Reader Backup bejelentkezési kép Biztonsági mentés Böngésző bővítmény Chrome FAT FAT32 Formázás FOXIT Fájlkezelés Google HDD Idővonal Klónozás Microsoft Nitro NTFS Operációs rendszer OXPS Partíció PDF SSD Start menü SumatraPDF TotalCommander Vezérlőpult VirtualBox Virtuális gép Win 7 Windows Windows7 Windows 10 Windows bejelentkezőhangok XPS YouTube

Adatkezelési tájékoztató

Pin It on Pinterest

Share This
  • https://www.facebook.com/PC-Egyszeregy-228261661461/
  • Pinterest